Reklama

Można zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszów

Można zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego - Zdjęcie główne

Rzeszowski budżet obywatelski | foto UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj (7 lipca) można zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Nabór zgłoszeń potrwa do 22 lipca.

Mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jeśli uważasz, że czegoś brakuje w mieście, to teraz jest czas na złożenie wniosku.

Miasto czeka na pomysły w trzech kategoriach:

  1. Kategoria I – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej. Wartość zdania w tej kategorii nie może przekroczyć 2 mln zł. 
  2. Kategoria II - budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej. Pojedyncze zadanie w tej kategorii nie może przekroczyć 400 tys. zł. Łączna przeznaczona kwota dla różnych zadań wyniesie 6 mln zł.
  3. Kategoria III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Ta kategoria cieszy się najmniejszym budżetem, który wynosi 1 mln zł. Maksymalna kwota na pojedyncze przedsięwzięcie to w tym przypadku 50 tys. zł.
Zgłoszenia projektów do realizacji w ramach RBO może dokonać 15 mieszkańców Rzeszowa. Uprawnioną do ich reprezentowania jest osoba, która zgłosiła projekt. Zgłoszenia dokonuje się wyłącznie za pomocą aplikacji do obsługi RBO dostępnej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl, w terminach przewidzianych w harmonogramie. Przed upływem terminu zgłaszania projektów, wnioskodawca ma prawo wglądu w szczegóły dotyczące zgłoszonego projektu.

Teraz Wy, mieszkańcy miasta, możecie wskazać i zaproponować czego w mieście potrzeba Wam najbardziej, a następnie spośród zaproponowanych przez siebie zadań wybrać najpilniejsze.

-przekazał za pośrednictwem Facebooka Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy