reklama
reklama

Może jednak tunel? Miasto zapłaci dodatkowe pół miliona za nową analizę połączenia Wyspiańskiego z Hoffmanowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mosty Katowice /mat. prasowe

Może jednak tunel? Miasto zapłaci dodatkowe pół miliona za nową analizę połączenia Wyspiańskiego z Hoffmanowej - Zdjęcie główne

Miasto wykona kolejną analizę, by dowiedzieć się, czy wiadukt mógłby zostać zastąpiony tunelem. | foto Mosty Katowice /mat. prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNowa analiza uwzględniająca rozwiązanie w postaci tunelu zostanie zrealizowana przez Urząd Miasta Rzeszowa w odpowiedzi na liczne protesty i postulaty mieszkańców. Czy to właśnie tunel byłby najlepszym rozwiązaniem dla skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej?
reklama

Konrad Fijołek prezydent Rzeszowa przekazał, że miasto zleci analizę nowej możliwości połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej tunelem pod torami.

- Złożyłem wniosek o zabezpieczenie w budżecie miasta pieniędzy na wykonanie tej analizy. Wniosek został skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta, 27 lutego

- przekazał prezydent.

Mieszkańcy za pośrednictwem mediów społecznościowych burzliwie skomentowali wizualizację, a także plany dotyczące budowy w tym miejscu wiaduktu. Sprawa wiaduktu ciągnie się już kilkanaście lat. W 2023 roku wreszcie pojawiły się konkrety. Opracowaniem projektu zajęła się firma z Katowic. Koszt to 2,4 mln zł, teraz miasto zapłaci pół miliona za dodatkową analizę.

reklama

 

Tunel zastąpi wiadukt?

Mieszkańcy za pośrednictwem mediów społecznościowych burzliwie komentowali wizualizację, a także plany dotyczące budowy w tym miejscu wiaduktu. Miasto wykona kolejną analizę, by dowiedzieć się, czy wiadukt mógłby zostać zastąpiony tunelem.

reklama

Pierwotna koncepcja zakładała budowę wiaduktu o łącznej długości ok. 1 170 m, w tym wiadukt o długości ok. 256 m, a także rozbudowa ul. Sondeja na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Łokietka o łącznej długości ok. 245 m. W planach była także budowa buspasów, budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz pieszo-rowerowych, odwodnienie, oświetlenie, budowa ogólnodostępnych miejsc postojowych, przebudowa skrzyżowań z istniejącymi ulicami (w tym m.in. ul. Bohaterów, ul. W. Stwosza, ul. Mochnackiego, ul. Pułaskiego) oraz przebudowa istniejącej infrastruktury kolidującej z planowaną budową drogi.

reklama

Mieszkańcy przeciwko

Wiadukt ma wśród mieszkańców Rzeszowa wielu przeciwników. Problem niektórych mieszkańców polega na tym, że inwestycja ma powstać dosłownie "pod ich oknami". - Ciekawe czy będą się pytać o zdanie tych mieszkańców 3 domów, na których działkach ma właśnie powstać ten wiadukt - komentuje użytkownik Facebooka.

- Władze Rzeszowa planują absurdalną inwestycję drogową, która bezpowrotnie zniszczy charakter osiedla i spowoduje nieusuwalną degradację okolicy i tej części miasta

- czytamy w opublikowanym apelu mieszkańców osiedla Pułaskiego.

Mieszkańcy osiedla Pułaskiego zachęcali jak największą liczbę rzeszowian, by się stawili i o wszystkich wadach wiaduktu powiedzieli urzędnikom. 

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama