reklama
reklama

Miasto szuka nowego dyrektora Teatru Maska. Zmiana po 12 latach. Jakie wymagania trzeba spełnić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Miasto szuka nowego dyrektora Teatru Maska. Zmiana po 12 latach. Jakie wymagania trzeba spełnić? - Zdjęcie główne

Teatr Maska od 12 lat zarządzany był przez Monikę Szelę. Miasto poszukuje nowego dyrektora. | foto Michał Toś

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrezydent Rzeszowa Konrad Fijołek ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora teatru "Maska", który mieści się przy ulicy Mickiewicza 13. Kandydaci mogą zgłaszać się do 29 lutego. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w czerwcu.
reklama

Jakie wymagania najeży spełnić, żeby zostać dyrektorem rzeszowskiego teatru? Jest ich sporo, ale praca jest wymagająca i prestiżowa. Miasto ogłosiło właśnie konkurs, który spośród wszystkich kandydatów, którzy wezmą udział w procesie rekrutacji, wyłoni nowego dyrektora rzeszowskiego teatru. 

Teatr "Maska" w Rzeszowie jest jedynym profesjonalnym teatrem lalek na Podkarpaciu. W repertuarze ma spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dysponuje dużą sceną z widownią na 240 miejsc, jak również małą sceną z widownią mieszczącą 50 osób. Ta pozwala na realizację  form teatralnych wymagających kameralnej przestrzeni i bliższego kontaktu z widzem. Teatr daje rocznie średnio 350 spektakli, zarówno tych na własnych deskach jak i wyjazdowych.

reklama

Nowy dyrektor teatru

Monika Szela, dyrektorem rzeszowskiej "Maski" jest od 2012 roku. Z teatrem związana była od niemal 27 lat, zaczynając w 1997 roku jako aktorka. Miasto docenia wkład, jaki dyrektor włożyła w rozwój teatru, ale 2024 roku, po 12 latach chce wprowadzić zmiany dyrektorskie. Stąd ogłoszenie konkursu. Okazuje się, że zmian chcą także pracownicy teatru, którzy zgłosili się do prezydenta Fijołka. 

reklama

- Do prezydenta zgłosili się przedstawiciele związku zawodowego działającego w Teatrze Maska. Podczas rozmowy ze związkowcami pojawiły się sugestie dotyczące możliwościowi przeprowadzenia konkursu. Prezydent zadecydował, że ta procedura się odbędzie, bo kończy się kadencja Moniki Szeli

- tłumaczył Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa w rozmowie z gazetą Super Nowości.

Nie wiadomo, czy Monika Szela weźmie udział w konkursie, bo jak najbardziej ma do tego prawo. Podobna sytuacja miała miejsce w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, kiedy po ogłoszeniu konkursu dyrektorskiego, stanowisko objął Jan Nowara, poprzedni i obecny dyrektor teatru. 

Wymagania

Żeby zostać dyrektorem Teatru Maska, należy spełnić wymagania, które zostały podane w ogłoszeniu konkursowym przez miasto. Należy mieć wykształcenie wyższe magisterskie, co najmniej 5-letnie doswiadczenie na stanowisku kierowniczym, obywatelstwo polskie oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie jako pracownik instytucji kultury. Kandydat nie może być także skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

reklama

To nie wszystko. Jeśli chodzi o dodatkowe wymagania, które będą pomocne w procesie rekrutacyjnym, mile widziana jest znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania i finansowania instytucji kultury, w tym ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. 

Jakie zadania stawiane są przed dyrektorem? Dyrektor kieruje Teatrem i reprezentuje go na zewnątrz, odpowiada za prawidłową gospodarkę mieniem i środkami finansowymi Teatru, zapewnia warunki rozwoju artystycznego zespołu Teatru

Dokumenty należy składać osobiście lub listem poleconym na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek  12, 35-064 Rzeszów do dnia 29 lutego 2024 r. Termin rozpatrzenia ofert to 31 maja 2024. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama