Reklama

Miasto chce przeznaczyć na remont 170 tysięcy złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto chce przeznaczyć na remont 170 tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Istnieje szansa, że remont rozpocznie się latem bieżącego roku | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do urzędników spłynęło do tej pory 6 ofert złożonych przez firmy zewnętrzne. Podane ceny zaczynają się od 140 tysięcy a kończą na około 260 tysiącach złotych. Remontowi poddany zostanie budynek, który wcześniej był w posiadaniu firmy Asseco. Po modernizacji ma się stać "sercem" rzeszowskiego transportu.

Wczoraj (10 marca) miasto umożliwiło podawanie ofert, wraz z opracowaną dokumentacją projektową. Remont dotyczy budynku znajdującego się przy ulicy Przemysłowej 13. Jest to budynek, który należał wcześniej do firmy Asseco, która sprzedała go Miejskiemu Zarządowi Dróg. Miasto na ten cel planowało przeznaczyć 170 tysięcy złotych.

Złożone oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie?

Złożono sześć ofert, które oscylują w granicach od 140 tys. do 260 tys zł. My na ten cel mamy zaplanowane 170 tys. zł

– informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Firma, która zostanie wybrana będzie miała dokładnie 140 dni na opracowanie projektu. Dni będą się liczyć od daty podpisania umowy pomiędzy dwoma podmiotami. Obecnie miasto analizuje już złożone dokumenty pod kątem między innymi zgodności. Urzędnicy chcieliby, aby umowa została podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Miasto przedstawiło wymogi dotyczące zagospodarowania budynku

Miasto postanowiło opublikować wymogi, które opracowany projekt musi uwzględniać. Jednym z warunków jest dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku musi znaleźć się zewnętrzna winda, która swobodnie będzie przewoziła pasażerów z parteru na poziom III budynku. 

Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane zostaną też znajdujące się w budynku toalety

– dodaje Artur Gernand.

Po remoncie, do budynku na ul. Przemysłowej 13 przeniesie się m.in. Miejski Zarząd Dróg. Wraz z nim przeniesiony  zostanie także, cały sprzęt elektroniczny będący podporą Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Kiedy można się spodziewać ogłoszenia przetargu?

Urząd miasta chciałby, aby przetarg ruszył już latem. Budynek zosyał wybudowany w 1995 roku a jego powierzchnia wynosi 1,8 tys. m kw. Obecnie Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie oraz RIST znajdują się w wieżowcu przy ul. Targowej 1. Budynek jest w fatalnym stanie, miasto kilka lat temu otrzymało go od urzędu marszałkowskiego. W zamian oddało ponad 20-arową działkę przy ulicy Szpitalnej. Miał tam powstać wielopoziomowy parking, ale wybudowano go do tej pory.

Jeśli się uda, to już w przyszłym roku będzie można przenieść tam odpowiednie wydziały

–  mówi Gernand.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy