Reklama

Kierowco. Zmiana organizacji ruchu przy wjeździe z ul. Targowej na rondo obok ZUS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

Kierowco. Zmiana organizacji ruchu przy wjeździe z ul. Targowej na rondo obok ZUS - Zdjęcie główne

Zmiana organizacji ruchu przy wyjeździe z ul. Targowej | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 10 marca (piątek) zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Targowej, Głowackiego i al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Dzięki usprawnieniu ruchu kierowcy, którzy będą wyjeżdżać z ul. Targowej z prawoskrętu będą mogli również pojechać prosto w kierunku ronda obok ZUS.

Do tej pory taki manewr można było wykonać jedynie stojąc na środkowym panie ruchu. 

Co wpłynęło na zmianę ruchu?

Ze względu na zakończenie prace remontowych, które przewidywały przebudowę kilkunastu ulic znajdujących się w centrum pojawiło się kilka nowych możliwość przeorganizowania ruchu. W ramach poczynionej inwestycji powstał między innymi przejazd pod wiaduktem przy ulicy Batorego oraz nowe rondo przy ZUS. Rondo to ma nosić imię Ignacego Daszyńskiego. Po zakończeniu prac drogowcy miejscy zaczęli monitorować ruch w nowopowstałych miejscach. Doszli do wnisoku, aby poprawić komfort uczestniów ruchu należy wprowadzić kilka istotnych zmian. Najpierw wprowadzono korektę sygnalizacji świetlnej.

Możliwość jady także na wprost

Kolejnym krokiem było wprowadzenie jazdy na wprost z prawoskrętu. Kierowcy jadący od ulicy Targowej z pasa do prawoskrętu mogą pojechać także na wprost w stronę nowopowstałego ronda przy ZUS. Ma to usprawnić ruch i poprawić komfort poruszania się po mieście.

Zmiana oznakowania została wprowadzona w piątek 10 marca. Z prawoskrętu przy ul. Targowej będzie można pojechać zarówno w prawo w kierunku mostu Lwowskiego jak i prosto w kierunku nowego ronda przy ZUS

- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ruch z tego pasa w kierunku mostu Lwowskiego nie był duży, więc można było go jeszcze lepiej wykorzystać, umożliwiając jazdę na wprost

- dodaje Artur Gernand

Czemu mają służyć wprowadzone udogodnienia

Zmiany, które zostały wprowadzone mają służyć przede wszytskim usprawnieniu ruchu w centrum. Na przebudowanej trasie łączącej ulice Siemieńskiego z al. Piłsudskiego, które biegnie pod wiaduktem kolejowym ruch ma być również zniwelowany. Po oddaniu inwestycji kierowcy zaczęli z niej chętnie korzystać chcąc ominąć zawsze zakorkowane wiadukt Tarnobrzeski, rondo Dmowskiego oraz al. Piłsudskiego. To zaś spowodowało przeniesienie się zatorów w nowe miejsce. W ich likwidacji mają pomóc wprowadzane ostatnio zmiany.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy