Reklama

Mandaty straży miejskiej za złe parkowanie w Rzeszowie od początku roku. Ile ich było?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SM Kraków

Mandaty straży miejskiej za złe parkowanie w Rzeszowie od początku roku. Ile ich było?  - Zdjęcie główne

Mandaty straży miejskiej za złe parkowanie w Rzeszowie od początku roku. Ile ich było? | foto SM Kraków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowska Straż Miejska od 1 Stycznia 2022 rozdała prawie tysiąc mandatów za złe parkowanie na terenie miasta Rzeszowa. Policja lub straż miejska mogą ukarać mandatem osobę, która nie przestrzega przepisów dotyczących parkowania. Kierowca może otrzymać mandat m.in. za niestosowanie się do znaków zakazujących parkowanie, za parkowanie na chodniku, czy za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej.

100 złotych i jeden punkt karny grożą kierowcom niestosującym się do znaków „zakaz postoju” oraz „zakaz zatrzymywania się”. Dodatkowo takiej karze podlegają pojazdy zaparkowane na drogach rowerowych, nierównolegle do krawędzi, w niewielkiej odległości przystanku lub wysepki.

Mandaty jednak mogą być wyższe. Od 100 do 300 zł kary możemy otrzymać za zatrzymanie lub postój pojazdu w warunkach, w których nie jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących lub powoduje utrudnienie ruchu oraz za zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych, lub na przejeździe dla rowerzystów, oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu

Mandat od 150 do 300 zł otrzymamy za zatrzymanie pojazdu w tunelu, na moście lub na wiadukcie, a 300 zł za zatrzymanie pojazdu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości 10 m od przejazdu lub skrzyżowania. Najwięcej, bo 1200 zł otrzymać możemy za posługiwanie się kartą parkingową przez osobę nieuprawnioną i jednoczesne parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. 

Strefa zamieszkania oznacza, dla osoby prowadzącej pojazd, ograniczenie prędkości do 20 km/h. Za parkowanie w miejscu niewyznaczonym w strefie zamieszkania właścicielowi pojazdu grozi jeden punkt karny i 100 zł mandatu.

Ile mandatów od początku roku udzieliła Straż Miejska na terenie Rzeszowa?

Za nieprawidłowe parkowanie pojazdów (tj. na chodnikach i ścieżkach rowerowych, na zieleńcach, przejściach dla pieszych, miejscach przeznaczonych dla inwalidów, kopertach, postojach taxi, w obrębie skrzyżowań, w miejscach obowiązywania znaku B-35 "zakaz postoju" i B-36 "zakaz zatrzymywania" oraz w strefach zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi do parkowania) - w okresie od 1 stycznia 2022 do 7 lipca 2022 r. strażnicy nałożyli 535 mandatów karnych.

Za niezastosowanie się do znaków C-16 "Droga dla pieszych" lub B-1 "zakaz ruchu" (a następnie zaparkowanie tam pojazdu) - nałożono kolejne 440 mandatów.

Łącznie 975 mandatów karnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy