Reklama

Konrad Fijołek na spotkaniu z mieszkańcami osiedli Staromieście i 1000-lecia. W planach istotne inwestycje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Konrad Fijołek na spotkaniu z mieszkańcami osiedli Staromieście i 1000-lecia. W planach istotne inwestycje - Zdjęcie główne

Prezydent kontynuuje trasę po rzeszowskich osiedlach | foto Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent kontynuuje trasę po rzeszowskich osiedlach. Po Miłocinie Konrad Fijołek odwiedził mieszkańców osiedli Staromieście i 1000-lecia. Podczas spotkania omówiono aktualnie trwające w mieście inwestycje, a także sprawy najbardziej istotne dla mieszkańców.

Czwartkowe spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Partyzantów. Spotkania z prezydentem w ramach akcji #RzeszówToMy cieszą się sporym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział mieszkańcy osiedli 1000-lecia oraz Staromieście, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie Konrada Fijołka.  

Zebranie rozpoczęło się od prezentacji aktualnych, najważniejszych zadań realizowanych oraz ukończonych w ostatnim czasie w Rzeszowie. Razem z prezydentem w spotkaniu uczestniczyli również radni, którzy byli wcześniej do indywidualnej dyspozycji mieszkańców. Prezydent przedstawił także stan przygotowania i realizacji inwestycji, do których realizacji zobowiązał się w czasie kampanii wyborczej. 

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 

To w tej chwili najważniejsza osiedlowa inwestycja. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13, która mieści się przy ulicy Skrajnej.

- To inwestycja, która była chyba najbardziej oczekiwana przez mieszkańców osiedla Staromieście, dlatego zdecydowaliśmy się jak najszybciej zlecić ją do realizacji, mimo braku zewnętrznego dofinansowania. Przetarg na budowę wygrała bardzo dobra rzeszowska firma, która realizuje zadanie zgodnie z planem i mam nadzieję, że latem przyszłego roku nowa część szkoły będzie już gotowa na przyjęcie uczniów.

– zapowiada prezydent Konrad Fijołek.

Nowy plac zabaw 

Wśród postulatów zgłaszanych przez mieszkańców była m.in. konieczność budowy nowego placu zabaw w rejonie ulicy Skrajnej. Prezydent zapewnił, że zadanie jest już przygotowywane do realizacji.

- Z tym że zdecydowaliśmy, aby od razu wybudować duży plac, który będzie jednym z najnowocześniejszych w mieście. Koszt inwestycji oszacowaliśmy na około 3 miliony złotych i wniosek o jej dofinansowanie złożyliśmy do programu Polski Ład. Niestety nie otrzymaliśmy dofinansowania. Szukamy kolejnych możliwości zdobycia części pieniędzy na ten cel. Jeśli tylko się to uda, przystąpimy niezwłocznie do prac.

– zapowiedział prezydent Rzeszowa.

Przeniesienie psiego wybiegu

Spora część mieszkańców chce również przeniesienia psiego wybiegu, który znajduje się na osiedlu Staromieście. Uzgodniono, że służby miejskie poszukają dla wybiegu nowej lokalizacji, która nie będzie nikomu przeszkadzać. Ma to być miejsce usytuowane dalej od domów. Mieszkańcy zwrócili także uwagę na ruch drogowy w rejonie ich zabudowań. Mieszkańcy ulicy Żywicznej zawnioskowali, aby nie poszerzać i nie rozbudowywać ich ulicy, co uczyniłoby ją dojazdem do ul. Warszawskiej. Ich zdaniem droga powinna mieć charakter lokalny i obsługiwać wyłącznie ich zabudowania. Obywatele chcą również powstania ulic jednokierunkowych na osiedlach Staromieście i 1000-lecia.

- W Katowicach z powodzeniem wprowadzono takie rozwiązania. Dzięki temu ruch został lepiej skanalizowany, a na pasach ruchu, które wyłączono z jazdy powstały dodatkowe miejsca parkingowe. To dobre rozwiązanie.

– przekonywał jeden z mieszkańców osiedla 1000-lecia.

Sugerował też, aby nie zamieniać w parkingi terenów zielonych na jego osiedlu. W kilku miejscach będzie to jednak konieczne, bo takie inwestycje jego sąsiedzi wybrali podczas głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkania uzgodniono, że na wniosek mieszkańców ulicy Wioślarskiej na czas próbny zostanie tam zmieniona organizacja ruchu. Z kolei w rejonie ulicy Przy Torze służby prezydenta pomogą uporządkować teren i dotrzeć do osób, które regularnie go zanieczyszczają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy