reklama

Konrad Fijołek na proteście samorządowców w Warszawie. "Stop horrendalnym cenom energii" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkuset samorządowców protestowało w piątek, 7 października w Warszawie przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii. Udział w proteście wziął również Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Manifestacja została zwieńczona złożeniem petycji w Kancelarii Premiera.
reklama

Protestujący spotkali się w południe przed budynkiem sejmu. W proteście brało udział ok. 400 osób - wśród nich byli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz radni i pracownicy urzędów. Każdy z nich reprezentował swoją miejscowość. 

Wspólnie z samorządowcami z całej Polski, apelowaliśmy do rządu w związku z cenami energii, które zmuszają do radykalnych oszczędności kosztem mieszkańców. Nie zgadzamy się, na obniżenie jakości życia mieszkańców, zamykanie lokalnych biznesów, ograniczony dostęp do podstawowych usług publicznych. Jednocześnie domagamy się realnej ceny prądu dla mieszkańców i przedsiębiorców, aby nie musieli wyłączać światła, ogrzewania czy zwalniać ludzi. 

- pisał Konrad Fijołek za pośrednictwem mediów społecznościowych

 

- Po rozmowach z Premierem RP i stroną rządową, w których dziś uczestniczyłem w składzie delegacji Unii Metropolii Polskich, w wyniku podjętych ustaleń mogę przekazać dwie dobre wiadomości: Państwo, specjalną ustawą, zamrozi ceny energii elektrycznej dla samorządów na poziomie około 700 zł za megawatogodzinę. Co dla Rzeszowa oznacza podwyżkę o około 100%, a nie jak dotychczas 800%. Ponadto, co bardzo ważne,  niższe taryfy zostaną również ustalone dla przedsiębiorców. W ramach dialogu i z uwzględnieniem opinii samorządów zostanie również przygotowana ustawa o wsparciu przez samorządy dystrybucji węgla dla potrzebujących mieszkańców.

- poinformował prezydent Rzeszowa. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza i Związku Miast Polskich: Tadeusz Truskolaski, prezydent Miasta Białegostoku, prezes zarządu UMP Marcin Krupa, prezydenta miasta Katowice Michał Sztybel, wiceprezydent miasta Bydgoszczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, i Marek Wójcik, pełnomocnik Zarządu ZMP ds. legislacyjnych.

- Sprzeciwialiśmy się horrendalnie wysokim cenom energii proponowanym gminom przez spółki Skarbu Państwa oraz zrzucaniu odpowiedzialności za kryzys energetyczny na samorządy i mieszkańców.  Powtarzaliśmy, że jeżeli podejście Premiera Morawieckiego do polityki energetycznej się nie zmieni, to mieszkańcom wspólnot lokalnych pozostanie „Tylko Ciemność!”. - czytamy na profilu Unii Metropolii Polskich. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama