Reklama

Kładka imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Zadecydują radni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Domar Rzeszów

Kładka imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Zadecydują radni - Zdjęcie główne

Kładka imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? | foto Domar Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taki pomysł znalazł się wśród uchwał pierwszej tegorocznej sesji Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się 31 stycznia. Chodzi o jeden z najbardziej wyróżniających się punktów na mapie miasta - kładkę zlokalizowaną na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Miałaby ona nazywać się imieniem WOŚP. Inicjatywa ta wyszła od radnych Koalicji Obywatelskiej.

Kładka dla pieszych nad aleją Piłsudskiego w Rzeszowie została otwarta w 2012 roku. Jak się okazuje 11 lat później, może zyskać ona specjalne imię. 29 stycznia odbędzie się w Rzeszowie 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwa dni później radni zadecydują, czy kładka otrzyma wyróżnienie związane z WOŚP-em. 

Ukłon w stronę WOŚP

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja, która przez 30 lat swojej działalności z jednej strony wyposażyła wiele polskich placówek medycznych w sprzęt ratujący zdrowie i życie wielu, zwłaszcza młodych pacjentów. Z drugiej zaś dzięki zaangażowaniu licznych zastępów młodzieży zmobilizowała olbrzymie pokłady ofiarności nie tylko w Polsce, ale nieomal na całym świecie. WOŚP wpisała się już na stałe w świadomość polskiego społeczeństwa, a jej coroczna styczniowa akcja zbiórki przynosi kolejne rekordy zbieranych kwot. Dzięki sprawnej organizacji akcja ta jest dla młodych ludzi doskonałą szkołą działania i społecznego zaangażowania. 

- Symboliczne uczczenie WOŚP w naszym mieście w 30 lecie jej działalności będzie zarówno wyrazem uznania dla Jerzego Owsiaka - jej twórcy i głównego organizatora oraz dla młodzieży, która w prace orkiestry się angażuje. Będzie także zachętą dla kolejnych pokoleń młodych ludzi do podjęcia aktywności w służbie potrzebującym.

- zapowiadają radni KO. 

 

Dwa dni wcześniej niż planowana jest sesja rady, odbędzie się w Rzeszowie finał WOŚP. Na rzeszowskim Rynku czeka nas niemal cały dzień atrakcji. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

WOŚP na stałe jako wielka impreza charytatywna organizowana w całym kraju, wpisała się do świadomości Polaków. Pomimo że nie zawsze zyskiwała samych zwolenników, zapewne znajdzie się wiele głosów poparcia za nadaniem nazwy kładce nad aleją Piłsudskiego i w ten sposób zostanie uczczona inicjatywa Jerzego Owsiaka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy