Kładka w centrum Rzeszowa otrzymała imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak wraz z Konradem Fijołkiem przecięli uroczystą wstęgę, ustanawiając 6 czerwca dniem, kiedy kładka przy ul. Grunwaldzkiej zyskała imię WOŚP.
Kładka w oczach radnych została kładką orkiestrową, o to wnioskowali radni Rozwoju Rzeszowa na czele z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Decem. Pomysł, by tak nazwać jeden z najbardziej wyróżniających się punktów na mapie miasta, znalazł się wśród uchwał pierwszej tegorocznej sesji Rady Miasta Rzeszowa, która odbyła się w styczniu.
- Rzeszów także bardzo mocno korzysta ze sprzętu zakupionego przez Fundację dla rzeszowskich szpitali. Po raz kolejny, a dokładnie sześćdziesiąty otwierając takie miejsca, cieszymy się, że są dedykowane tym, którzy w lokalnych społecznościach robią tak super robotę, jaką są Finały WOŚP. Mało tego, Rzeszów ma swojego gospodarza, prezydenta Konrada Fijołka, który jest na 100% rock’n’rollowym gościem. Można powiedzieć, że dzięki takim ludziom także wszystkie te nasze spotkania, kiedy otwieramy place, skwery, ulice, parki, murale im. WOŚP są przemiłymi spotkaniami, bardzo serdecznymi i prawdziwymi, pełnymi uśmiechu i wzajemnej życzliwości.
- mówił Jerzy Owsiak w Rzeszowie.
- Symboliczne uczczenie WOŚP w naszym mieście w 30 lecie jej działalności będzie zarówno wyrazem uznania dla Jerzego Owsiaka - jej twórcy i głównego organizatora oraz dla młodzieży, która w prace orkiestry się angażuje. Będzie także zachętą dla kolejnych pokoleń młodych ludzi do podjęcia aktywności w służbie potrzebującym.
- stwierdził Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja, która przez 30 lat swojej działalności z jednej strony wyposażyła wiele polskich placówek medycznych w sprzęt ratujący zdrowie i życie wielu, zwłaszcza młodych pacjentów. Z drugiej zaś dzięki zaangażowaniu licznych zastępów młodzieży zmobilizowała olbrzymie pokłady ofiarności nie tylko w Polsce, ale nieomal na całym świecie. WOŚP wpisała się już na stałe w świadomość polskiego społeczeństwa, a jej coroczna styczniowa akcja zbiórki przynosi kolejne rekordy zbieranych kwot.
- To dla miasta wyjątkowa chwila. Przez ostatni rok staliśmy się jako miasto symbolem pomocy. W trudnych chwilach potrafiliśmy okazać wsparcie uciekającym przed wojną, wielu z nich przyjąć pod swój dach. Do 200-tysięcznego miasta przyjęliśmy w krótkim czasie 100 tysięcy osób i w efekcie jako pierwsze miasto na świecie zostaliśmy uhonorowani przez prezydenta Ukrainy tytułem Miasta Ratownika. Nie byłoby to możliwe bez Orkiestry i ciebie Jurku. Przez lata pokazywaliście Polakom, jak organizować pomoc, bo w tym względzie jesteście sztandarową organizacją.
– mówił prezydent Konrad Fijołek.
Kładka dla pieszych nad aleją Piłsudskiego w Rzeszowie została otwarta w 2012 roku. 11 lat później została nazwana kładką im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju mamy 60 różnych obiektów imienia WOŚP: 7 mostów, 3 murale, 13 oddziałów szpitalnych, 1 park, 8 placów, 1 pomnik, 1 tablicę, 1 ulicę i 25 rond. Od początku działalności WOŚP, do Rzeszowa trafiło od niej już 7 316 sztuk sprzętu za 20 236 443,57 zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.