Reklama

- Drogi Rzeszowie... - Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Rzeszowa podczas przemówienia w Polsce. Co powiedział?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Keler /KPRP

- Drogi Rzeszowie... - Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Rzeszowa podczas przemówienia w Polsce. Co powiedział? - Zdjęcie główne

Prezydent Ukrainy podczas oficjalnej wizyty w Polsce przemówił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie | foto Przemysław Keler /KPRP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy odbył wczoraj, 5 kwietnia oficjalną wizytę na terenie naszego kraju. Podczas przemówienia w Warszawie, zwrócił się do Rzeszowa. - Drogi Rzeszowie, dziękuje ci za to, że zostałeś pierwszym miejscem-ratownikiem dla Ukrainy. Dziękujemy wam - mówił Zełenski na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Prezydent Ukrainy podczas oficjalnej wizyty w Polsce przemówił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Nie zabrakło odważnych haseł w stronę agresora, ale również podziękowań dla polskich miast i naszego kraju w kontekście pomocy Ukrainie. 

- Zwrócimy całe to zło w epitafium na grobie rosyjskiego imperializmu. Jesteśmy z Polską ramię w ramię. Ustanowimy wolność w Europie na zawsze. Tyrania przegra w historii, kiedy przegra w Ukrainie. To nasz wzajemny i absolutny szacunek będzie nieść światu kulturę polską i ukraińską, zawsze będzie nieść, ponieważ jesteśmy zbawieni przez wieki przez naszą jedność, przez naszą determinację.

- mówił Zełenski podczas wystąpienia.

Prezydent Ukrainy podziękował polskim miastom, szczególnie zaczynając od Rzeszowa. 

- Drogi Rzeszowie, dziękuje ci za to, że zostałeś pierwszym miejscem-ratownikiem dla Ukrainy. Przemyślu, Lublinie, Chełmie - dziękuje wam. Gdańsku i Wrocławiu, Katowice i Białystoku, Krakowie i Warszawo - każde miasto w Polsce, które stało się tak gościnne dla naszych ludzi, dziękuję wam.

- podziękował Wołodymyr Zełenski. 

Ukraina broni się przed Rosją od ponad 400 dni. Prezydent Andrzej Duda, który przemawiał wcześniej, zaznaczył, że Ukraina może cały czas liczyć na Polskę, oraz że cieszy się z obecności Zełenskiego w naszej ojczyźnie. - Jest bohaterem wolnego świata, ale dla nas jesteś przede wszystkim wielkim przyjacielem Polski - mówił Duda o Zełenskim. - Jesteś bohaterem wolnego świata, ale dla nas jesteś przede wszystkim wielkim przyjacielem Polski - dodał prezydent.

- Ukraińcy walczą dziś nie tylko o swoją niepodległość, ale także o bezpieczeństwo całej Europy. Polacy doskonale pamiętają, co to znaczy walczyć "za wolność naszą i waszą". Na każdym kroku apelujemy do świata o jeszcze większe i jeszcze szybsze wsparcie militarne dla wolnej i demokratycznej Ukrainy, dla obrońców jej granic.

- przemawiał Andrzej Duda.

Wołodymyr Zełenski został odznaczony z rąk prezydenta Orderem Orła Białego. Jest to najwyższe polskie odznaczenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy