Reklama

Diabelskie jęki i skowyt szatana. Ks. Mokrzycki o medialnych manipulacjach w sprawie "Willi plus"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Diabelskie jęki i skowyt szatana. Ks. Mokrzycki o medialnych manipulacjach w sprawie "Willi plus" - Zdjęcie główne

Na ścianie kościoła w Rzeszowie pojawiły się napisy "Willa+", "Srebrniki Czarnka", "Okradacie dzieci" | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To, co się dzieje wokół naszego kościoła to diabelskie jęki i skowyt szatana. To zdanie znalazło się w ogłoszeniach duszpasterskich parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Proboszcz tak odniósł się do afery nazywanej przez media "willą plus".

Na ścianie kościoła w Rzeszowie pojawiły się napisy "Willa+", "Srebrniki Czarnka", "Okradacie dzieci". Kościół parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie jest w budowie od 2016 roku. Powstaje on na ulicy Solidarności. Ktoś pokrył ściany kościoła kolorowymi napisami, odnoszącymi się do afery z ministrem Czarnkiem. Napisy głoszą hasła takie jak "Okradacie dzieci" czy "Willa+". 

"Willa plus"

Afera dotyczy konkursu organizowanego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Minister Przemysł Czarnek podzielił 40 mln zł na 42 różne organizacje związane z kościołem i PIS. Konkurs pt. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”przyniósł fundacji "Solidarni" im. ks. Popiełuszki dotację w wysokości 500 tys. złotych. 

Czytając w dokumentach, kwota pół miliona złotych została przeznaczona na docieplenie kościoła związanego z fundacją "Solidarni". Chodzi oczywiście o kościół na osiedlu Architektów. Fundacja „Solidarni” ks. im. Popiełuszki z Rzeszowa została założona przez ks. Roberta Mokrzyckiego. Fundacja chce utworzyć tam Centrum Edukacji Międzypokoleniowej.

"Diabelskie jęki i skowyt szatana"

W ogłoszeniach duszpasterskich z 12 lutego br. pojawił się podpunkt 7, który odnosi się do afery związanej z kościołem i powstającym Centrum Edukacji Międzypokoleniowej. Centrum ma powstać w podziemiach kościoła przy ul. Solidarności na os. Architektów. Świątynia w budowie pozostaje od 7 lat. Ktoś postanowił na murach kościoła napisać kilka haseł, a o całym zajściu proboszcz Mokrzycki powiadomił policję. 

Kościół tłumaczy, by nie ulegać medialnym manipulacjom, że kościół buduje fundacja. 

- Bądźcie czujni i uważni, bo to, co dzieje się ostatnio wokół naszego kościoła to diabelskie jęki i skowyt szatana. Rozwścieczonego i niezadowolonego z powodu budowanej przez nas świątyni Bożej bł. ks. Jerzego Popiełuszki - męczennika prawdy i wolności" 

- napisano w ogłoszeniach duszpasterskich.

Policja wciąż poszukuje sprawcy napisów na murze kościoła. - Proboszcz Mokrzycki został w tej sprawie przesłuchany, zabezpieczony został monitoring. Sytuacja jest rozwojowa, sprawców nie udało się jeszcze ustalić - informuje KMP Rzeszów. Wykroczenie to z kodeksu karnego karane jest pozbawieniem wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy