Reklama

Czterech kandydatów na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Teatr im. Wandy Siemaszkowej

Czterech kandydatów na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej - Zdjęcie główne

Dyrektor Teatru od 2014 roku - Jan Nowara. | foto Teatr im. Wandy Siemaszkowej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie może mieć nowego dyrektora. Może, bo wśród czterech kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu, jest także obecny dyrektor, Jan Nowara. Na zgłoszenia się kandydatów Urząd Marszałkowski czekał do 14 kwietnia. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie komisji konkursowej.

Teatrem im. Wandy Siemaszkowej od 2014 roku rządzi Jan Nowara. Urząd Marszałkowski wcześniej nie realizował konkursów na to stanowisko, tylko kadencję Nowary przedłużył po czterech latach. Teraz, żeby "odświeżyć" nieco koncepcje na funkcjonowanie teatru, 1 marca został ogłoszony konkurs. Zgłosiły się w nim cztery osoby. Pozostałe trzy nazwiska nie są jeszcze upublicznione. 

26 kwietnia komisja konkursowa otworzy kandydatury, by się im przyjrzeć. Żeby otrzymać stanowisko dyrektora takiej instytucji, trzeba spełnić szereg wymogów. Obecny dyrektor - Jan Nowara, swoją kandydaturę zgłosił 20 marca. Napisał nawet na łamach strony internetowej "Siemaszki" specjalne oświadczenie, w którym informuje:

- Dobiega końca moja druga kadencja na stanowisku dyrektora rzeszowskiego Teatru. Długotrwałym wysiłkiem naszego zespołu, przy wsparciu ogólnopolskich ekspertów, przygotowane zostały dwa niezwykle trudne i skomplikowane działania inwestycyjne – dokumentacja przebudowy i remontu zabytkowej starej siedziby „Sokoła” oraz projekt rozbudowy Teatru  o „Nową Scenę”, z nowoczesnym zapleczem technologicznym. Obok kapitału artystycznego „Siemaszkowa” wypracowała także największy w swojej historii kapitał inwestycyjny. Oba komponenty — programowy i inwestycyjny mogły zawsze liczyć na bardzo duże wsparcie Samorządu Województwa. 

- informuje Jan Nowara. 

- Mając wizję rozwiązań oraz  świadomość odpowiedzialności za dalszy przebieg tych działań, podjąłem decyzję o przystąpieniu do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru - na następną kadencję.

- przekazuje obecny dyrektor teatru.

Na posiedzeniu komisji 26 kwietnia dowiemy się również, którzy kandydaci przejdą dalej w konkursie i wezmą udział w bezpośrednich rozmowach, w których zaprezentują swoje wizje i koncepcje na funkcjonowanie "Siemaszki". Kto zostanie dyrektorem teatru, ogłosi zarząd województwa podkarpackiego. Stanie się to w terminie do końca maja. Nowy dyrektor funkcję sprawował będzie od 1 września 2023 do 31 sierpnia 2026 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy