Reklama

Podniebna promocja województwa– Urząd Marszałkowski zawrze umowę z linią lotniczą Ryanair

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Podniebna promocja województwa– Urząd Marszałkowski zawrze umowę z linią lotniczą Ryanair - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na promocje regionu, realizowaną przy pomocy irlandzkiej firmy Ryanair samorząd województwa podkarpackiego planuje wydać blisko 30 mln złotych. Umowa zostanie podpisana na 3 lata (2023-2025). Ryanair był jedyną firmą, która wyraziła chęć współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Za podniebną promocje zapłacą podatnicy.

Umowa, która w przyszłości zostanie zawarta pomiędzy tymi dwoma podmiotami będzie już czwartą z kolei. Pierwszą podpisano w 2011 roku, wówczas kwota wynosiła niespełna 24 mln złotych i obowiązywała także 3 lata (2011-2014).


10 lat = 76 mln złotych


Województwo podkarpackie, od kilku lat jest promowane przez linie lotnicze Ryanair. Podczas podpisywania drugiej umowy, która obowiązywała od 2015 do 2018 roku kwota, jaką należało zapłacić za promocje wynosiła 30 mln złotych. W kolejnych latach 2019-2021 za promowanie naszego regionu podatnicy musieli zapłacić ponad 21 mln złotych. Reasumując koszty, które pochłonęła podniebna promocja regionu przez ostatnią dekadę to prawie 76 mln złotych. 


Pod koniec ubiegłego roku został ogłoszony kolejny przetarg dotyczący promocji regionu w przestworzach. Ofertą po raz kolejny zainteresowała się tylko linia lotnicza Ryanair, która przewiduje zapłatę w wysokości 27 675 000 złotych. 


Nie przekracza kwoty zabezpieczonej w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego

– wyjaśnia Monika Konopka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego 


Data zawarcia nowej 3-letniej umowy nie jest jeszcze znana, o zakresie, który będzie obejmowała promocja także niewiele jeszcze wiadomo. Biorąc za przykład lata ubiegłe, może być to między innymi umieszczanie informacji o województwie Podkarpackim w materiałach Ryanair. Irlandzki przewoźnik ma stanowić swoistą „platformę nowoczesnego systemu przekazywania informacji o regionie”. 


Przekaz promocji ma być jasny. Ma ukazywać podkarpacie jako region, który dba o ekologię i czystość powietrza. Kultywuje regionalne tradycje, ale także sięga po nowe rozwiązania technologiczne nie zatracając regionalizmu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy