reklama
reklama

Ciężka przeprawa dla pieszych przy przejeździe kolejowym na ulicy Langiewicza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Maciej Prokop

Ciężka przeprawa dla pieszych przy przejeździe kolejowym na ulicy Langiewicza - Zdjęcie główne

Przejazd przy ul. Langiewicza w Rzeszowie sprawia problemy nie tylko kierowcom, ale także i pieszym | foto Maciej Prokop

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzejazd kolejowy przy ul. Langiewicza jest utrapieniem nie tylko dla kierowców, lecz również dla pieszych. Co prawda jest wykonany tam chodnik, lecz tylko z jednej strony. Piesi muszą wykazać się szczególną ostrożnością przechodząc przez ten przejazd. Czy są jakieś alternatywy, które zadowolą kierowców i pieszych?
reklama

 Przejazd przez tory przy ulicy Langiewicza w Rzeszowie niewątpliwie jest jednym z bardziej zakorkowanych i zatłoczonych miejsc w godzinach szczytu w mieście. 

Tłok na tej ulicy powoduje fakt, że jezdnia jest pewnego rodzaju łącznikiem zachodniej części miasta z centrum. Dojedziemy nią bezpośrednio do ulicy Jagiellońskiej.

Godzina 15.00, na Langiewicza typowo korek na całej długości. O tej godzinie to jest już standard

- przekazuje pan Marek, rzeszowski kierowca.

Nie za ciekawą sytuację mają również piesi przechodzący przez wspomniany przejazd. Na torach jest co prawda wyłożona kostka pod chodnik, lecz tylko z jednej strony. Piesi przechodząc przez tory znajdują się w bardzo bliskiej odległości od przejeżdżających samochodów.

reklama

Dodatkowo osoby na rowerach czy hulajnogach muszą uważać na wyłożoną w chodniku trakcję torów kolejowych.

Przechodzę przez te tory codziennie. Nie jest mi na rękę to, że tylko po jednej stronie znajduje się powiedzmy jakiś prowizoryczny chodnik

- przekazuje nam pan Julian.

W tym przypadku o wiele bezpieczniejszą alternatywą byłaby budowa nadziemnej kładki. Piesi nie musieliby wtedy czekać, nawet jak przez tory przejeżdżałby pociąg.

Ambitne pomysły inwestycyjne

Jeszcze w ubiegłym roku w ratuszu były plany inwestycyjne, aby wykonać wiadukt nad torami lub podziemny tunel. Zlecono nawet opracowanie koncepcji, która opcja będzie najbardziej racjonalna.

reklama

Poleciłem projektantom, że nowe rozwiązanie drogowe w tym miejscu nie może oznaczać wyburzania domów. Tunel wydaje się najsensowniejszy

- mówił w tamtym roku Fijołek.

Pomysł miałby się opierać na budowie ronda przy skrzyżowaniu ulicy Langiewicza z ulicą Boya – Żeleńskiego, gdzie kierowcy byliby prowadzeni do tunelu. Wyjazd znajdowałby się w okolicy hotelu „Hetman”. Cały plan jednak jest na razie jedynie koncepcją. Musimy poczekać na wypowiedź Urzędu Miasta w tej sprawie.         

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama