Reklama

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla uczniów w RoboLAB już wkrótce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla uczniów w RoboLAB już wkrótce - Zdjęcie główne

Warsztaty z dziedziny robotyki dla szkół ponadpodstawowych w Rzeszowie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorem warsztatów dla uczniów jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB, który skierowany jest do szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie podczas warsztatów mają rozwijać swoje kompetencje STEM oraz kluczowe umiejętności miękkie. Ideą fundacji jest popularyzacja nauki wśród dzieci i młodzieży poprzez pokazywanie im całkiem nowych ścieżek kształcenia. Podobne projekty prowadzą już od kilku lat, są organizatorami między innymi Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego, Podkarpackiego Festiwalu Nauki czy Learn& Fly.

Warsztaty RoboLAB inwestują w przyszłość

W swoich założeniach RoboLAB Local STEM Incubator stawia na wspieranie młodych uczniów szkół ponadpodstawowych w rozwijaniu pasji do "zawodów przyszłości" czyli robotyki, automatyki czy programowania. Zestawienie i pielęgnowanie nabytych umiejętności jest wyjątkowo ważne zarówno u progu wyboru dalszej ścieżki rozwoju młodzieży jak i ich pierwszych kroków na rynku pracy. Potwierdzają to uczestnicy, którzy do tej pory wzięli udział w zajęciach oferowanych przez RoboLAB i dzięki tej inspiracji podjęli się już kolejnemu wyzwaniu jakim jest udział w międzynarodowych zawodach robotycznych XChallenge.

Wasztaty także dostępne dla grup zorganizowanych 

W wydarzeniu mogą uczestniczyć także grupy zorganizowane liczące maksymalnie 16 osób. Uczniowie będą odbywać warsztaty w specjalnie do tego przygotowanej sali STEM, która zlokalizowana jest przy ulicy Akademickiej 8 (Kampus Politechniki Rzeszowskiej). Rejestracja odbywa się na stronie aobolab.edu.pl.

Jestem fanem automatyki i robotyki od około 15 lat, tą pasją zaraziłem mojego syna, który aktualnie ma 13 lat. Swoją wiedzę przekazuje mu stopniowo, co pozwala mu zapoznać się z nowinkami technicznymi. Tego typu warsztaty to ciekawa i przydatna inicjatywa, która pokazuje dzieciom,że nauka wcale nie musi być nudna i schematyczna. Robotyka to naprawdę bardzo fascynujący dział nauki, który prężnie się rozwija i rozwijał się będzie w przyszłości

- mówi pan Aleksander, pasjonat robotyki z Rzeszowa.

Czym jest XChallenge?

Jest to wydarzenie, dla wszystkich, którzy interesują się robotyką i wykorzystaniem nowych technologii. Podczas dwudniowych zmagań uczestnicy XChallenge muszą wykazać się sprytem, ale także umiejętnościami manualnymi podczas np. tworzenia własnych modeli robotów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy