Powstanie tego miejsca wiąże się z powojennymi losami rzeki Wisłok. W latach 70-tych na rzece rozpoczęto budowę zapory, która spowodowała spiętrzenie wody i powstanie zbiornika wodnego o długość ok. 4 km i szerokości od 40 do 200 m. Podstawową przyczyną jego utworzenia była konieczność zapewnienia mieszkańcom miasta zasobów wody pitnej, ochrony przeciwpowodziowej, a także stworzenie atrakcyjnego miejsca do odpoczynku i rekreacji.
Sport, wypoczynek i lekcja historii w jednym miejscu
W parku znajdują się miejsca do uprawiania sportu, ale także te upamiętniejące zasłużonych mieszkanców miasta. Natkniemy się tam między innymi na pomnik Stanisława Nitki. Był to słynny rzeszowski krypciarz, który swoją tratwą przewoził ludzi na drugi brzeg rzeki w czasach, gdy nad Wisłokiem nie stały jeszcze mosty. Nieco dalej znajdziemy projekt Rzeszów Startup Akcelerator - Trzmielowisko. Utworzona pryzma z gałęzi, słomy, liści, przysypana ziemią i obsadzona roślinami kwitnącymi i drzewami to specjalnie stworzone siedlisko dla trzmieli. Na Bulwarach nie zabrakło także miejsc zachęcających do uprawiania sportu np. strefy do street workout lub ścieżek dla biegaczy.
Rzeszowskie Bulwary są jednym z ikonicznych miejsc do wypoczynku w mieście. Gdy tylko jest ładna pogoda można tam spotkać wielu ludzi, którzy spacerują, jeżdżą na rowerze rolkach czy desce. Każdy w tym miejscu znajdzie coś dla siebie. Można odpoczywać, biegać, spacerować a nawet w wyznaczonym miejscu spotkać się na grila ze znajomymi. Latem to miejsce tętni życiem
- mówi pan Krzysztof, mieszkaniec Rzeszowa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.