Autor: | Zdjęcie: KS DevelopRes Rzeszów FB

Złoty set zadecydował. Developres Bella Dolina Rzeszów zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń [RELACJA] - Zdjęcie główne

Developres zwyciężył i gra dalej w Lidze Mistrzyń. | foto KS DevelopRes Rzeszów FB

Sport Siatkarki z Rzeszowa wygrały 3:0 z rywalkami z Volero Le Cannet i, jako że we Francji było 3:0 dla rywalek, doszło do złotego seta. Zwyciężyły podopieczne Stephane Antigi i zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek.

W kolejnej rundzie rzeszowianki zmierzą się z Eczacibasi Dynavit Stambuł. To ważne osiągnięcie, bo drużyna w ostatnich dwóch spotkaniach nie potrafiła wygrać choćby jednego seta, przegrywając z Cannet 3:0 oraz u siebie z ŁKS Łódź 0:3. Kibice zastanawiali się, jaka będzie dyspozycja naszych zawodniczek, ale one udowodniły, że wciąż potrafią zagrać świetne spotkanie i awansowały do kolejnej fazy, wygrywając w sumie 4 sety jednego wieczoru.

Pierwszy set podyktowały został pod dyktando Developresu. Siatkarki szybko wyszły na prowadzenie 11:5 i nie wypuściły przewagi do końca seta, wygrywając w pierwszej odsłonie 25:15.

Drugi set był już nieco trudniejszy i bardziej wyrównany. Zaczęło się od 6:5 dla Bella Doliny i oba zespoły punktowały cios za cios. W połowie zrobiło się 16:15, ale podopieczne Antigi nie wypuściły przewagi i dotrwały do piłki setowej przy wyniku 24:22. Doszło do wojny na przewagę i skutecznie ostatnią piłkę wykorzystała Ana Kalandadze dając zwycięstwo 29:27.

Trzeci set był najlepszym w wykonaniu przyjezdnych. Gospodynie przegrały pierwszą jego fazę 6:10, następnie zrobiło się 9:15, co pokazywało, że siatkarki z Francji zamierzały powalczyć jeszcze o zwycięstwo. Świetną determinację pokazały nasze zawodniczki, które odrobiły straty i po remisie 18:18 to one miały piłkę setową przy stanie 24:22, ale i tym razem mieliśmy grę na przewagi. Ponownie jednak skuteczniejsze były rzeszowianki i wygrały 26:24, wykorzystując błąd w ataku rywalek.

Złoty set miał zadecydować o dalszym losie obu ekip w Lidze Mistrzyń. Lepiej zaczęły go przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 3:5. Rzeszowianki odrobiły straty, robiąc mały kroczek w kierunku ćwierćfinału i prowadziły 8:7. Piłka setowa pojawiła się przy wyniku 14:12 po ataku Izabelli Rapacz. Zepsuta zagrywka dała awans Developesowi do dalszej fazy rozgrywek.

Najwięcej punktów zdobyła Gabriela Orvosova (26), Ann Kalandadze (16), Jelena Blagojevic (14) oraz Wita Jakimowa (17), Jelizawieta Koczurina (16).

MVP spotkania została Gabriela Orvosova.

Developres Rzeszów – Volero Le Cannet 3:0 (25:15, 29:27, 26:24); złoty set –15:13.

Developres Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Magdalena Jurczyk, Weronika Centka, Jelena Blagojevic, Ann Kalandadze – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Julia Bińczycka, Izabela Rapacz, Anna Obiała.

Trener: Stéphane Antiga

Volero Le Cannet: Viktorija Kobzar, Wita Akimowa, Milka Medeiros da Silva, Elizawieta Koczurina, Alina Popowa, Anna Kotikowa – Simin Wang (libero) oraz Ana Jaksic, Vanja Savic, Ewa Janewa.

Trener: Mladen Kasic.