Stal Rzeszów liderem Betlic 1. Ligi! Fantastyczny czas podopiecznych Marka Zuba

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Stal Rzeszów liderem Betlic 1. Ligi! Fantastyczny czas podopiecznych Marka Zuba - Zdjęcie główne

Dublet Diaza zapewnił Stali trzy punkty. | foto Bartosz Leja

SportPrzynajmniej jeszcze przez kilka godzin Stal Rzeszów pozostanie na fotelu lidera tabeli pierwszej ligi. Wszystko zależy od wyniku spotkania m.in. Bruk-Betu Termalici Niecieczy. Po wtorkowym zwycięstwie nad Chrobrym Głogów (3:1), drużyna Marka Zuba jest aktualnie najlepsza.

Stal Rzeszów przeżywa fantastyczny czas. Drużyna wybrała się do Głogowa, gdzie czekało ją raczej ciężkie spotkanie. Nic z tych rzeczy, bo za sprawą Diaza i Peny drużyna strzeliła 3 bramki na wyjeździe, dopisując kolejne 3 punkty. Radość ogromna, ale i rosnące nadzieje, bo Stal tak grająca może znaleźć się w barażach do PKO Ekstraklasy.

Drużyna Zuba od początku dominowała w meczu z Chrobrym. Stwarzała sobie liczne okazje bramkowe, przesiadywała dłużej na połowie przeciwnika i często zmuszała bramkarza gospodarzy do interwencji. Statystyki były miażdżące dla gości - 9 strzałów, w tym 5 celnych, podczas gdy rywale... nie oddali żadnego.

W 30' minucie doskonale odnalazł się Jesus Diaz, który strzelił po podaniu Andrei Prokicia. Dla Diaza było to drugie trafienie w tym sezonie. Łącznie ma już trzy bramki na poziomie 1. Ligi.

Po przerwie Stal wreszcie obejrzała rywala, który się obudził. To Chrobry grający przed własną publicznością zaczął dochodzić do sytuacji. Na posterunku był jednak Krzysztof Bąkowski, który w tej połowie trzykrotnie skutecznie interweniował. W 59' minucie podanie Sebastiana Thilla z rzutu rożnego uderzył "na raty", ale skutecznie ponownie Jesus Diaz. W 74' minucie kontakt dla Chrobrego. Bramkę, jak się okazało honorową, zdobył Mateusz Ozimek, który w 29' minucie zastąpił Patryka Szwedzika. W 86' minucie przeciwnika dobił Cesar Pena i ustalił wynik spotkania.

Chrobry Głogów 1-3 (0-1) Stal Rzeszów