Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Resovia wygrywa z Wisłą Płock, ale to i tak nic nie da. Smutna prawda dla kibiców Resovii - Zdjęcie główne

Dziś zakończyły się rozgrywki Fortuna I Liga | foto Pixabay

SportZa nami ostatnie mecze rozgrywek Fortuny 1 Ligi. Rzeszowscy kibice z zapartym tchem czekali do ostatniego gwizdka. O godzinie 15:00 odbyły się dwa kluczowe spotkania: Resovia Rzeszów zmierzyła się z Wisłą Płock, a Stal Rzeszów stanęła do walki z Polonią Warszawą. Znamy już wyniki tych emocjonujących pojedynków

To dzisiaj, 26 maja odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek Fortuny 1 Ligii.  Dla rzeszowskiego sportu był to ważny dzień, ponieważ losy Resovii Rzeszów były niepewne, a mianowicie czy utrzyma się w 1 lidze.

Przypomnijmy, że jeśli Resovia chciała się utrzymać w 1 lidze, musiały zostać spełnione 2 warunki: Stal Rzeszów musiałaby wygrać z Polonią Warszawą a Resovia z Wisłą Płock.

Gorzki smak zwycięstwa

Podopieczni Rafała Ulatowskiego poradzili sobie znakomicie w walce z Wisłą Płock.

Już w 12 minucie Marcin Urynowicz, w asyście Adriana Łyszczarza zdobył dla Resovii pierwszego gola. W 74 minucie, pierwszego gola zdobyła Wisła Płock poprzez znakomitą akcję Jespera Jonassona Westermarka. Pod koniec meczu, w 89 minucie Filip Mikrut zdobył dla Resovii kolejnego gola.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Resovii.

Pomimo zwycięstwa, Resovia Rzeszów spada do II ligi.

Trwający równocześnie mecz Stali Rzeszów z Polonią Warszawą zakończył się sukcesem warszawiaków, przez co Resovia od następnego sezonu będzie zmagać się w rozgrywkach drugo ligowych.

Drużyna pod skrzydłami Marka Zuba zdobyła 1 bramkę, którą w 29 minucie strzelił Szymon Kądziołka. Dla Polonii Warszawy, w 6 minucie gola strzelił Krzysztof Koton oraz w 71 minucie Bartosz Biedrzycki.

W rezultacie mecz zakończył się 2:1 dla Polonii Warszawy.

Kibice zdenerwowani

Kibice Resovii Rzeszów nie kryją oburzenia i niezadowolenia, wobec tego, że Resovia spada do II ligi.

Spadliśmy już dawno temu. Trzeba być mega naiwnym żeby liczyć na stal w ostatniej kolejce. 4 sezony ślizgania się w pierwszej lidze to i tak długo

- pisze pan Tomasz na fanpag`u Resovii.

Kibice wskazują na kiepską grę drużyny przez cały sezon. Spadek na własne życzenie... Gra się cały sezon a nie liczy się na odwiecznego wroga... Większość rundy na stojąco. Przegrane mecze z dołem tabeli. Cudu nad Wisłokiem nie było

- informuję Daniel.

Stal Rzeszów świętuje!

Pomimo porażki z Polonią Warszawą, to właśnie Stal jako już jedyna drużyna w Rzeszowie kolejny sezon zagra w I lidze.

Kibice Stali gratulują i wyrażają zadowolenie z tego faktu.

Dziękujemy za cały sezon

- pisze radny miasta Rzeszowa, Mateusz Maciejczyk.

Po meczu Stali i Polonii odbyła się konferencja prasowa z udziałem rzecznika Stali Miłosza Bieniaszewskiego i trenera Polonii Rafała Smalca.

Trener został zapytany o odczucia podczas meczu, kiedy to na pewno również obserwował trwające zmagania Resovii.

Stan przedzawałowy, mówię to z pełną świadomością. Tych emocji nie da się opisać, ponieważ są one niewyobrażalne. My musieliśmy być na podsłuchu, gdyż trzeba było zarządzać meczem, poprzez zmiany, w zależności od tego co działo się w Płocku

- przekazuje trener Polonii, podczas konferencji.

Zaznaczmy, że Polonia Warszawa również walczyła o utrzymanie się w I Lidze.

Pomimo zwycięstwa Resovii Rzeszów nad Wisłą Płock, zespół spada do II ligi. Emocjonująca ostatnia kolejka rozgrywek Fortuny 1 Ligi nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, ponieważ Stal Rzeszów, przegrywając z Polonią Warszawą, przekreśliła nadzieje kibiców Resovii na utrzymanie.

Z kolei Stal Rzeszów, mimo porażki, zachowała miejsce w I lidze, co stało się powodem do radości dla jej fanów.

Dla Resovii rozpoczyna się nowy rozdział w II lidze, a kibice z niecierpliwością czekają na przyszły sezon, licząc na szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.