Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Piłkarska reprezentacja Polski U18 pewnie wygrała ze Słowacją w Rzeszowie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
82
zdjęć

Reprezentacja Polski U18 pewnie pokonała Słowację | foto Bartosz Leja

Sport Reprezentanci Polski w piłce nożnej do lat 18. pewnie pokonali ekipę Słowacji na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego w towarzyskim meczu zwyciężyli aż 4:0, a jedną z bramek po znakomitej indywidualnej akcji zdobył zawodnik Stali Rzeszów, Szymon Łyczko.

To był prawdziwy popis piłkarskiej reprezentacji Polski U18. Ekipa prowadzona przez pochodzącego z Podkarpacia selekcjonera Marcina Włodarskiego rozgromiła na Stadionie Miejskim w Rzeszowie reprezentacją Słowacji aż 4:0. Zwycięstwo na własnym terenie jest znakomitym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata do lat 17., które odbędą się w listopadzie i grudniu w Indonezji. Tam grupowymi rywalami Biało-Czerwonych będą Japonia, Senegal i Argentyna.

Dzisiejszy mecz bramką w 15. minucie otworzył Mike Huras, który chwilę wcześniej otrzymał podanie w pole karne od Krzysztofa Kolanko. Pod koniec pierwszej połowy spotkania Huras został z kolei faulowany w polu karnym, a sędzia Mariusz Myszka bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny w 41. minucie pewnie wykorzystał Daniel Mikołajewski.

Tuż po wznowieniu meczu w drugiej połowie, kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy Hetmańskiej ponownie wydali okrzyk radości. Wszystko dzięki kolejnej zdobyczy bramkowej Mikołajewskiego w 47. minucie. Po kilkudziesięciu minutach, w których zdecydowanie przeważali polscy piłkarze (jak zresztą w całym meczu), Szymon Łyczko ustalił wynik spotkania. Zawodnik Stali Rzeszów zdobył bramkę po znakomitej indywidualnej akcji w 87. minucie.

Dodajmy, że na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie pojawiło się aż 3246 kibiców, wśród których było wiele rodzin z dziećmi. Była to więc doskonała okazja, aby młodzi pasjonaci futbolu zaznali sportowych emocji na miedzynarodowym poziomie, a także zdobyli autografy i zrobili sobie zdjęcia z piłkarskimi ulubieńcami.

Już 17 października reprezentację Polski U18 czeka kolejne towarzyskie spotkanie z Czechami.

Polska  – Słowacja 4:0 (2:0)

Bramki: Mike Huras 15', Daniel Mikołajewski 41' (karny), 47', Szymon Łyczko 87'.

Polska: 22. Miłosz Piekutowski – 2. Bartłomiej Krysiak, 4. Igor Orlikowski (72' 23. Piotr Kowalik), 3. Jakub Krzyżanowski (56' 5. Michał Gurgul) – 11. Krzysztof Kolanko (57' 7. Filip Wolski), 6. Maksymilian Sznaucner, 8. Karol Borys (56' 18. Igor Brzyski), 21. Marcel Reguła, 20. Adrian Przyborek (46' 19. Szymon Łyczko) – 17. Mike Huras, 10. Daniel Mikołajewski (57' 9. Oskar Tomczyk).

Słowacja: 1. Jakub Jokl – 14. Jakub Ragan (62' 3. Alex Dovicak), 6. Robert Tomanek, 4. Adam Lami, 5. Pavol Kutka (74' 8. Nino Żiga) - 16. Frantisek Kosa (46' 19. Lukas Dvorsky), 11. Robert Petruska (74' 15. Samuel Zachar), 10. Simon Faško, 9. Samuel Sarudi (80' 17. Tomas Husarcik), 7. Samuel Dikos (80' 18. Leopold Mizerak) – 20. Rastislav Korba (62' 13. Boris Rusnak).

Żółte kartki: Kolanko, Borys, Kowalik – Tomanek, Kutka, Fasko, Zachar.

Czerwona kartka: Tomanek.

Sędziował: Mariusz Myszka (Polska).

Widzów: 3246.