Medale dla rzeszowskich studentów. Sukces lekkoatletów

Autor: | Zdjęcie: pozla.pl

Medale dla rzeszowskich studentów. Sukces lekkoatletów - Zdjęcie główne

Sukces lekkoatletów z Podkarpacia | foto pozla.pl

Sport Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane w Poznaniu przyniosły duży sukces dla studentów z Rzeszowa. Wiktoria Miąso i Marcin Jachym przywieźli z Wielkopolski medale.

Wiktoria Miąso okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji generalnej na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, rywalizująca w skoku wzwyż, zdobyła złoty medal. Na stadionie w Golęcinie Wiktoria uzyskała wynik 177 cm. Dzień po zakończeniu zmagań studentów, reprezentantka Podkarpacia zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym mityngu w Białymstoku.

W konkurencji skoku wzwyż mężczyzn srebro wywalczył Marcin Jachym, który osiągnął wynik 205 cm. Pierwsze miejsce wywalczył zawodnik z Bydgoszczy, Mateusz Kołodziejski. O ocenę występu swoich podopiecznych poprosiliśmy trenera.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Poznaniu były pierwszym startem w sezonie letnim moich skoczków wzwyż. Okres przygotowawczy zakończyliśmy zgrupowaniem kadry narodowej w Zakopanem na przełomie kwietnia i maja. Forma zawodników jest jeszcze daleka od optymalnej, tak więc patrząc z tego punktu widzenia uzyskane wyniki są bardzo satysfakcjonujące. Zarówno Wiktoria jak i Marcin potwierdzili przynależność do czołówki krajowej, co bardzo cieszy i pokazuje, że w przygotowaniu do najważniejszych startów sezonu jesteśmy na dobrej drodze by kolejne starty poprawiały ich dyspozycję.

- mówi dla rzeszów24.info Michał Tittinger, trener lekkoatletów.