Koszykarska Resovia górą nad Niedźwiadkami Przemyśl! Ważne zwycięstwo w derbach

Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Majchrowicz Resovia Rzeszów Koszykówka

Koszykarska Resovia górą nad Niedźwiadkami Przemyśl! Ważne zwycięstwo w derbach - Zdjęcie główne

Koszykarska Resovia górą nad Niedźwiadkami Przemyśl | foto Agnieszka Majchrowicz Resovia Rzeszów Koszykówka

Sport Kapitalna pierwsza kwarta, a potem kontrola nad całym spotkaniem - to był udany wieczór dla koszykarskiej Resovii w hali ROSiR im. Mieczysława Raby. Podopieczni Łukasza Lewkowicza pokonali wicelidera rozgrywek z Przemyśla, 92:80. MVP spotkania został Wojciech Wątroba, autor 21 punktów.

Na ten mecz czekali wszyscy kibice koszykówki w Rzeszowie. OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów podejmowała w środowy wieczór Niedźwiadki Chemart Przemyśl. Trzecia drużyna tabeli spotkała się z drugą, co już zwiastowało spore emocje w hali ROSiR.

Po 22 rozegranych kolejkach nadal wiceliderem jest drużyna z Przemyśla, ale przewaga nad Resovią stopniała jedynie do dwóch punktów. Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle pasjonująco, bo oba zespoły wierzą, że uda im się wywalczyć awans. W Przemyślu, kiedy to Bieszczadzkie Wilki zagrały na wyjeździe, górą okazały się Niedźwiadki, które wygrały dość pewnie - 84:53. W imponującym stylu 15 lutego doszło do rewanżu i tym razem górą okazali się koszykarze ze stolicy Podkarpacia.

Graczem meczu został Wojciech Wątroba, który trafił 10/13 rzutów z gry i zapisał na swoim koncie 21 punktów oraz 7 zbiórek. Środkowy Bieszczadzkich Wilków ma ostatnio świetny czas i jest przodującą postacią Resovii.

Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie, wysoko prowadząc już po pierwszej kwarcie - 37:23. W drugiej kwarcie Resovia nadal pozostawała w dobrym rytmie i kolejnymi punktami odskakiwała rywalom. Ostatecznie do przerwy mieliśmy 57:41. Po przerwie nieco lepiej prezentowały się Niedźwiadki, to pozwoliło im wygrać jednym punktem trzecią kwartę, doprowadzając do wyniku 74:59. Końcówka również należała do Resovii, która nie straciła ani na moment koncentracji w tym ważnym meczu i dowiozła końcowy wynik - 92:80.

- Dziękujemy Niedźwiadkom Chemart Przemyśl-Basketball za stworzenie wspólnie z Bieszczadzkimi Wilkami wspaniałego widowiska i super walki na parkiecie. Ten mecz przejdzie do historii i będzie wspominany za kilkanaście lat, a wszystko dzięki wspaniałym kibicom Resovii. Zrobiliście prawdziwy kocioł w hali ROSiR!

- podziękowała w mediach społecznościowych Resovia.

Stolaro Resovia Rzeszów – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 92:80 (37:23, 20:18, 17:18, 18:21)

Resovia: Wątroba 21, Warszawski 19 (1×3), Zaguła 11 (1×3), Krzywdziński 11, Gumiński 10 (2×3), Czerwonka 7 (1×3), Mamcarczyk 7 (1×3), Szpyrka 6 (1×3), Krupa 0.

Trener Łukasz Lewkowicz.

Przemyśl: Puchalski 21 (2×3), Serwański 19 (5×3), Bal 10, Janczak 8, Uberna 7 (1×3), Lunguana 7, Kulikowski 7, K. Majka 1, W. Majka 0, Kucharski 0.