Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów 1:0 Górnik Łęczna. Pierwsze trzy punkty w tym sezonie - Zdjęcie główne

Pierwsze trzy punkty w tym sezonie Stali. Łęczna pokonana 1:0. | foto Michał Toś

SportPodopieczni Daniela Myśliwca odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w ramach 3 kolejki Fortuna 1 Ligi. Stal okazała się lepsza i zwyciężyła sobotnie spotkanie jedną bramką. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Dominik Marczuk.

Stal Rzeszów w dobrej dyspozycji przystąpiła do sobotniego meczu. Drużyna Myśliwca była częściej przy piłce (53% posiadania) i częściej zagrażała bramce rywala (12 sytuacji bramowych -  6 strzałów). Trener w porównaniu z ostatnim meczem ligowym dokonał dwóch zmian w składze. Od pierwszej minuty zagrał Bartłomiej Poczobut w miejsce Krzysztofa Danielewicza, szanse otrzymał również Wiktor Kłos, który zaliczył ostatnio asystę w meczu pucharowym. Zastąpił on w składzie kontuzjowanego Damiana Michalika, któremu przydarzył się uraz podczas sobotniego treningu.

Górnik Łęczna nie wygrała jeszcze żadnego spotkania w 1 lidze. Nadzieje na 3 punkty podopieczni Marcina Prasola muszą odłożyć do przyszłej kolejki. Stal niejako odczarowała swój obiekt, na którym ostatnie ligowe zwycięstwo odniosła 2 kwietnia, jeszcze w 26 kolejce eWinner 2 ligi.

W pierwszej połowie oba zespoły szukały swoich szans. Początek meczu należał do gospodarzy, kiedy po podaniu Bartłomieja Poczobuta, jak się okazało, jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Dominik Marczuk. Górnik nie dokończył spotkania w pełnym składzie. W 85 minucie drugi kartonik obejrzał Egzon Kryeziu i tak szanse Górnika na ewentualne doprowadzenie do remisu nieznacznie zmalały. Gra Stali wygląda solidnie i na pierwszą zmianę trener zdecydował się w 71 minucie wprowadzając na plac Kacpra Sadłochę, który zastąpił na boisku Patryka Małeckiego. W końcówce na boisko weszli jeszcze Kacper Piątek i Krzysztof Danielewicz, którzy zmienili kolejno Wiktora Kłosa i Dawida Olejarkę.

Stal w następnej kolejce również będzie gospodarzem. Do Rzeszowa przyjedzie dobrze spisujący się od początku rozgrywek Ruch Chorzów. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 sierpnia o godzinie 18:00. Następnie w czwartek pojadą na drugi koniec kraju, do Chojnic, gdzie czekać będzie miejscowa Chojniczanka.