Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1. Liga: Remis Apklan Resovii z Polonią Warszawa mimo dwóch trafień Mikulca - Zdjęcie główne

Rafał Mikulec z Apklan Resovii Rzeszów | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportRemisem i sporym niedosytem zakończyło się dzisiejsze spotkanie piłkarskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Apklan Resovią, a Polonią Warszawa.

Dla obu drużyn spotkanie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie było bardzo ważne jeśli chodzi o uniknięcie obecności w strefie spadkowej. Przed meczem Resovia zajmowała w pierwszoligowej tabeli 15. miejsce, a Polonia 16. Obie ekipy chciały więc zapolować na drugie zwycięstwo w sezonie. Skończyło się na obustronnym niedosycie.

Lepiej w sobotni mecz weszli goście z Warszawy, którzy już w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę po niefrasobliwym wybiciu piłki przez rzeszowskich obrońców silnym strzałem zdobył Marcin Kluska. Gospodarze szybko wzięli się w garść i już w 23. minucie wydawało się, że zremisują. I faktycznie po kilkudziesięciometrowym rajdzie piłkę do siatki „Czarnych Koszul” wpakował Rafał Mikulec, jednak po interwencji VAR-u okazało się, że zawodnik „Pasiaków” był na pozycji spalonej.

Już w 45. minucie ten sam zawodnik zapisał się jednak na liście strzelców. Było to konsekwencją wcześniejszego faulu piłkarza Polonii w polu karnym. Sędzia podyktował więc „jedenastkę”, którą Mikulec strzałem przy słupku zamienił na gola „do szatni”.

W drugiej części meczu kilkukrotnie swoich sił próbowali Resoviacy na czele z wyróżniającym się Mikulcem, jednak strzały były albo niecelne, albo zbyt lekkie i łatwe do obrony. Ostatecznie obie drużyny musiały się pogodzić z remisem 1:1 oraz podziałem punktów. Resovia po dziewięciu ligowych meczach ma więc na koncie zaledwie osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy, pięć porażek). I wciąż znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Za tydzień na stadionie przy ulicy Hetmańskiej czekają nas zdecydowanie większe emocje, które będą związane z derbowym meczem Stali Rzeszów z Resovią. Początek tego spotkania jest zaplanowany na sobotę (30 września) na godz. 20:00. Miejmy nadzieję, że tego dnia kibicom będą towarzyszyć wyłącznie sportowe emocje.

Apklan Resovia – Polonia Warszawa 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Kluska 19’, 1:1 Mikuec 45’ (karny).

Resovia: Pindroch – Bondarenko, Mikulec, Ibe-Torti (79’ Bąk), Łyszczarz (65’ Eizenchart), Urynowicz (75’ Mazek), Adamski (79’ Lampereur), Tomal, Osyra, Ciepiela, Kanach. Trener: Mirosław Hajdo

Polonia: Kuchta – Grudniewski, Majsterek, Kołodziejski, Zawistowski (64’ Pawłowski), Ochrończuk (87’ Marciniec), Kotoń, Biedrzycki, Kluska (64’ Michalski), Tomczyk ż (74’ Bajdur), Kobusiński. Trener: Rafał Smalec.