Fortuna 1. Liga: Dotkliwa porażka piłkarzy Apklan Resovii z Wisłą Kraków

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1. Liga: Dotkliwa porażka piłkarzy Apklan Resovii z Wisłą Kraków - Zdjęcie główne

Piłkarze Apklan Resovii przegrali z Wisłą Kraków | foto Bartosz Leja

Sport Apklan Resovia poniosła dotkliwą porażkę z Wisłą Kraków w 12. kolejce piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. Podopieczni trenera Mirosława Hajdo przegrali aż 4:1.

Już przed tym spotkaniem było wiadome, że to renomowana Wisła będzie faworytem. I to właśnie podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego pierwsi zaczęli strzelanie na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie. I o ile w 7. minucie po trafieniu Angela Baeny sędzia (po interwencji VAR-u) odgwizdał jeszcze spalonego, to już kilkanaście minut później było 1:0. W 19. minucie gospodarze szybko rozgrywali piłkę przed polem karnym Resovii, co płaskim strzałem z kilkunastu metrów skwitował Bartosz Jaroch. Wtedy piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce.

Do końca pierwszej części spotkanie wynik nie uległ zmianie, choć obie ekipy walczyły o stworzenie sobie okazji bramkowych. Drugą połowę również lepiej zaczęli Wiślacy. Celne dośrodkowanie z bocznej linii pola karnego strzałem głową na bramkę zamienił Angel Rodado. Szansę na podwyższenie wyniku, piłkarze z Krakowa mieli w 75. minucie, kiedy to po wcześniejszym faulu Branislava Pindrocha sędzia podyktował rzut karny. Rodado jednak trafił w słupek, co mogło dać trochę nadziei Resoviakom.

I tak się stało, bo w 82. minucie nieco niespodziewanie Kamil Mazek celnym strzałem zza pola karnego dał ekipie z Rzeszowa bramkę kontaktową. Marzenia Resovii o wyrównaniu prysnęły jednak już kilka minut później. Najpierw w 86. minucie trafienie zanotował Szymon Sobczak, a w 89. piłkę do siatki po mocnym strzale zza pola karnego skierował Miki Villar. Wisła wygrała 4:1 i przed weekendowymi meczami pierwszej ligi zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Resovia mają o jeden mecz więcej od kilku rywali jest dopiero czternasta, znajdując się tuż nad strefą spadkową.

Kolejny mecz w pierwszoligowych realiach Apklan Resovia rozegra 29 października (w kolejną niedzielę o godz. 15:00). Wówczas na Stadionie Miejskim w Rzeszowie rywalem piłkarzy Mirosława Hajdo będzie Arka Gdynia.

Wisła Kraków - Resovia Rzeszów 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jaroch 19’, 2:0 Rodado 55’, 2:1 Mazek 82’, 3:1 Sobczak 86’, 4:1 Miki 89’.

Wisła: Raton - Szot, Uryga, Colley, Jaroch - Duda (64’ Gogół), Alfaro (64’ Talar), Carbo (89’ Sapała) - Goku ż, Baena (66’ Miki), Rodado (76’ Sobczak). Trener: Radosław Sobolewski.

Resovia: Pindroch - Adamski, Bukhal (56’ Lempereur), Osyra, Tomal (64’ Bąk) - Kanach, Łyszczarz (76’ Mazek), Mikulec ż, Ibe-Torti, Urynowicz (64’ Zastavnyi) - Ciepiela (64’ Eizenchart). Trener: Mirosław Hajdo.