Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonuje Grupę Azoty Tarnów. Rysice liderem Tauron Ligi [RELACJA] - Zdjęcie główne

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonuje Grupę Azoty Tarnów | foto Michał Toś

Sport Developres Rzeszów pewnie zwyciężył 3:0 (25:12, 25:22, 25:22) spotkanie z Grupą Azoty Tarnów. Podopieczne Stephane Antigi na ligowych boiskach nie straciły jeszcze seta, co po dzisiejszym zwycięstwie czyni je liderkami Tauron Ligi.

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie zwyciężył przed własną publicznością w trzeciej kolejce Tauron Ligi. Rywalki nie postawiły większego oporu rozpędzonej drużynie z Podkarpacia. Po zdobyciu Superpucharu Polski z aktualnymi mistrzyniami Polski, rozpędzone siatkarki Developresu ruszają dziarskimi krokami w górę tabeli i pozostają niepokonane w tym sezonie.

Pierwszy set dobrze rozpoczęły podopieczne Antigi. Zespół najpierw zaczął prowadzić 8:5, a następnie podwyższył prowadzenie do 16:10. Rzeszowianki zdominowały tego seta, wyraźnie pokazując, który zespół jest dziś faworytem. Świetnie funkcjonował blok oraz pojedyncze ataki. Piłkę setową wykorzystała Weronika Centka dając pierwszego seta gospodyniom wynikiem 25:12.

Druga odsłona to nieco lepsza gra przyjezdnych z Tarnowa. Siatkarki Grupy Azoty wyszły na prowadzenie 6:8, ale po dwóch akcjach w aut doprowadziły do remisu. Perfekcyjny atak ze strony Gabreli Orvosowej i zobaczyliśmy świetne zagrania z obu stron. Piłka wielokrotnie zmieniała stronę i po ofiarnych interwencjach wracała do gry. Wymiana ostatecznie przyniosła punkt rzeszowiankom. Kapitalny fragment gospodyń i 20:17 zbliża do objęcia dwusetowego prowadzenia. W końcówce rywalki nawiązały jeszcze walkę, ale ostatecznie na tablicy wyników zobaczyliśmy 2:0 po wygraniu drugiego seta przez nasze zawodniczki 25:22.

Trzeci set to wyrównany początek, gdzie obie drużyny szły punkt za punkt. Przy stanie 8:8 pomału inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki z Rzeszowa. Im dłużej trwał mecz, tym trochę gorzej funkcjonowała skuteczność ataku, ale nadal przy dość nierównej grze tarnowianek i ilości błędów po ich stronie, lepiej wyglądały wicemistrzynie kraju. Przy stanie 21:19 pomyliła Weronika Centka i prowadzenie wynosiło już tylko jeden punkt. 23:21 i punkty zdobywa Weronika Szlagowska. Mecz kończy Ana Kalandadze celnym atakiem w boisko. 3:0.

DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW 3:0 ROLESKI GRUPA AZOTY TARNÓW  (25:12, 25:22, 25:22)