Autor: | Zdjęcie: PGE Rysice Rzeszów /Facebook

Derby Podkarpacia w Tauron Lidze. Rysice bez żadnych problemów rozprawiły się z mielczankami - Zdjęcie główne

Pewne zwycięstwo Rysic w derbach z ITA TOOLS Stalą Mielec. | foto PGE Rysice Rzeszów /Facebook

SportPGE Rysice Rzeszów były ogromnymi faworytkami przed sobotnim starciem z ITA TOOLS Mielec. Gospodynie wygrały pewnie 3:0 i umocniły się na drugim miejscu w tabeli Tauron Ligi. MVP została Katarzyna Wenerska.

Mecz bez historii, choć były to zawsze mile widziane w Tauron Lidze derby Podkarpacia. PGE Rysice Rzeszów pod wodzą Stephane Antigi udowodniły, że są dużo mocniejszym zespołem i tak samo jak w grudniu ubiegłego roku nie straciły seta w starciu z mielczankami.

Rysice od pierwszych piłek dobrze wyglądały w ataku. Po remisie 4:4 gospodynie mocno odskoczyły na 10:5. Punktowała Kalandadze, a dwukrotnie asem serwisowym w tym fragmencie meczu popisała się Orvosova. Rysice pewnie "dowiozły" wysokie prowadzenie do końca i zwyciężyły pierwszego seta 25:16.

Drugi set również koncertowo zaczęły Rysice. Prowadzenie 8:3 szybko zamieniło się w 16:11. Na półmetku seta uaktywniła się Jovana Janković, ITA Tools próbowała gonić, ale przy stanie 19:17 rzeszowianki zdobyły 3 punkty z rzędu i ostatecznie zakończyły seta wynikiem 25:21.

Trzeci akt to koncertowa gra Rysic, do której już byliśmy przyzwyczajeni po pierwszych dwóch setach. Przy prowadzeniu 7:3, Rysice kapitalnie spisywały się w ataku i punktowały raz za razem, doprowadzając do wysokiej przewagi 18:9. Set zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Antigi 25:15.

PGE Rysice Rzeszów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

Rysice: Kalandadze, Orvosova, Wenerska, Szlagowska, Centka, Jurczyk, Szczygłowska, Makarowska-Kulej, Kowalska, Coneo, Obiała. Kubas, De Paula.

Trener Stephane Antiga.

Ita Tools: Walczak, Pancewicz, Łyduch, Kucharska, Mucha, Bałucka, Jankovic, Laskowska-Azab, Dyduła, Bryda, Nowacka, Kubacka, Gierszewska