Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Apklan Resovia Rzeszów wygrała z Chojniczanką Chojnice 3:1. Bramek mogło być znacznie więcej - Zdjęcie główne

Apklan Resovia Rzeszów wygrała z Chojniczanką Chojnice 3:1 | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportDrużyna Apklan Resovii już przed przerwą prowadziła 3:0. Po przerwie okazji po obu stronach również nie brakowało, jednak gola, jak się później okazało honorowego, strzelili goście z Chojnic.

Mecz na Stadionie Miejskim w Rzeszowie znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 3. minucie w pole karne Chojniczanki po bardzo dobrym podaniu wbiegł Miłosz Kałahur, który zagrał piłkę na linię piątego metra. Tam dopadł do niej Rafał Mikulec, który bez problemy wpakował piłkę do siatki.

Od tego czasu gra Resovii stała się jeszcze bardziej odważna, jednak niewiele brakowało, aby doszło do wyrównania. Na szczęście dla gospodarzy, Rafał Mazek trafił jednak w słupek bramki rzeszowian. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na chojniczanach. Po dwójkowej akcji Marka Mroza i Rafała Mikulca, Resoviacy przedarli się w pole karne gości. Pierwszy z wymienionych pokonał Mateusza Kuchtę celnym strzałem i w 30. minucie było już 2:0.

Dziewięć minut później ponownie świetnie zachował się Mikulec, którego podanie otworzyło drogę do bramki Kamilowi Antonikowi. Ten okiwał obrońcę Chojniczanki i mocnym strzałem podwyższył wynik meczu na 3:0. Chwilę później mogło być już 4:0, jednak strzał Jakuba Sylvestra z bliskiej odległości minął bramkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Resovię uratował z kolei Branislav Pindroch, który obronił uderzenie Adama Ryczkowskiego.

Piłkarze Chojniczanki nie dawali za wygraną i dopięli swego w 62. minucie. Antonik faulował w polu karnym próbującego oddać strzał Szymona Skrzypczaka, a sędzia podyktował rzut karny. Ten skutecznie wykorzystał sam poszkodowany, przywracając gościom nadzieję. Po chwili gospodarze mogli znowu prowadzić trzema bramkami, jednak Mróz główkując trafił w poprzeczkę. Dwukrotnie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał później jeszcze Maciej Górski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 i pełną punktową zdobyczą Apklan Resovii.

Apklan Resovia – Chojniczanka 3-1 (3-0)

Bramki: 1-0 Mikulec (3’), 2-0 Mróz (30’), 3-0 Antonik (39’), 3-1 Skrzypczak (62’).

Składy: Resovia: Pindroch – Adamski, Komor, Hoogenhout, Kałahur – Bąk, Kanach (62’ Górski) – Mikulec (79’ Vieira), Mróz, Antonik (67’ Lahaire) – Sylvestr (62’ Wasiluk). Trener: Mirosław Hajdo.

Chojniczanka: Kuchta – Raburski (46’ Korczyc), Grolik, Bartosiak, Mikołajczyk (46’ Niepsuj) – Karbowy (71’ Mikołajczak), Kalinkowski, Ryczkowski, Mazek – Skrzypczak, Tuszyński. Trener: Krzysztof Brede.