AKS V LO Rzeszów zaskoczył wszystkich i wygrał wyjazdowe spotkanie z liderem [RELACJA]

Autor:

SportW piątek 17 lutego drużyna AKS V LO Rzeszów mierzyła się na wyjeździe z ProSport Marmax Czudec. Spotkanie zostało rozegrane w ramach Podkarpackiej 1 Ligi Mężczyzn. Na hali sportowej przy ulicy Rzeszowskiej 33 w Czudcu z racji meczu zebrali się także kibice, którzy dopingowali swoich zawodników. Rzeszowianom udało się zdobyć cenne zwycięstwo na trudnym terenie.

Od samego początku widoczna była lekka przewaga gospodarzy. Starali się oni utrzymywać kilkupunktowe prowadzenie nad drużyną AKS-u. Po obu stronach siatki widać było chęć zapisania I seta na swoją korzyść. W końcówce lepsi okazali się gracze ProSport Marmax Czudec, którzy wygrali do 21.

Drugi set zdecydowanie gorszy, ale z niespodziewanym twistem

Druga osłona spotkania przez kilka chwil zdawała się być niezwykle wyrównana. Zdawać się mogło, że drużyna z Rzeszowa wyciągnęła odpowiednie wnioski. Jednak równa gra nie trwała zbyt długo. Przy stanie 19:10 o czas poprosił trener AKS-u Jerzy Wietecha. Chwila przerwy przyniosła rzeszowianom 3 punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki, które powoli niwelowały dużą przewagę zbudowaną przez gospodarzy. Połowa drugiego seta wlała nadzieję w serca gości i zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Szczelne bloki i dobra zagrywka pozwoliła im odrobić 7 punktów i na tablicy wyników było już 24:21. Trener ProSport-u widząc gorszą grę swoich zawodników poprosił o czas. Po chwili przerwy gospodarze zapisali kolejnego seta na swoje konto wygrywając do 22.

W końcu się udało

Po dwóch porażkach w setach przyszedł czas na trzecią odsłonę spotkania. Rozpoczęła się ona wypracowaniem przez gości 6 punktów przewagi nad przeciwnikiem. Gra drużyny AKS V LO Rzeszów zaczynała wyglądać coraz lepiej. Przy stanie 9:7 o czas poprosił trener rzeszowskiej drużyny. Po przerwie zrobiło się remisowo 12:12, lecz goście, aby przedłużyć spotkanie musieli wygrać seta. Przerwa podziałała na nich motywująco, ponieważ już po chwili wyszli na prowadzenie aż 5 punktami. Kilkupunktowa przewaga gości utrzymała się do końca trzeciego seta, który wygrali do 20.

Kolejne zaskoczenie

Czwarty już set tego spotkania wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego. Zawodnicy AKS-u, którzy już od początku starali się wypracować kilka punktów przewagi, aby później grać „punkt za punkt”. Set przebiegał zgodnie z założeniami gości, dlatego wygrali go pewnie do 18.

Po czterech setach 2:2. Wszystko rozstrzygnie tie-break

Po powrocie z głębin na drużynę AKS V LO Rzeszów czekał jeszcze tie-break, do którego doprowadzili uporem, determinacją i trafnymi wskazówkami trenera. W pierwszej części na prowadzenie wyszła drużyna z Czudca jednak goście doprowadzili do remisu 8:8. Po zmianie stron gościom udało się zdobyć dwa cenne punkty. Po przerwie, o którą poprosił trener gospodarzy zawodnicy AKS-u nie dali się wybić z rytmu i po ciężkim meczu z liderem wyjechali ze zwycięstwem 3:2.

PROSPORT MARMAX CZUDEC VS AKS V LO RZESZÓW 25:21, 25:22, 20:25, 18:25, 12:15 (2-3)