Reklama

Zmarł dr Ryszard Palczak. To wieloletni wykładowca akademicki i specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adam Janusz

Zmarł dr Ryszard Palczak. To wieloletni wykładowca akademicki i specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa - Zdjęcie główne

Ś.p. dr Ryszard Palczak | foto Adam Janusz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 15 maja 2023 roku zmarł dr Ryszard Palczak. To wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa oraz radioterapii. – Przyciągał do siebie ludzi, otaczał opieką, wspierał nas i motywował. Wielki mentor, rewelacyjny menadżer – przyznała prof. WSIiZ, Zofia Nizioł-Łukaszewska.

O śmierci dr Ryszarda Palczaka poinformowała rzeczniczka prasowa WSIiZ, dr Grażyna Bochenek. Jak zaznaczyła, doświadczony wykładowca był związany z tą uczelnią od 2002 roku. Współtworzył Wydział Nauk o Zdrowiu i Turystyce, a później Wydział Medyczny. Na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania był aktywny zawodowo do ostatnich dni.

Wykształcenie zdobywał w Śląskiej Akademii Medycznej, a także Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, gdzie obronił doktorat. Jako lekarz posiadał specjalizację drugiego stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa, a także specjalizację z zakresu radioterapii.

Wykorzystując doświadczenie nabyte podczas etapu edukacji, w latach 1985-1989 był ordynatorem Oddziałów Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, a w latach 1989-1991 ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Później sam przekazywał swoją wiedzę studentom jako Dziekan Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu WSIiZ (w latach 2013-2014), a także Dziekan Wydziału Medycznego WSIiZ (w latach 2014-2017).

Cudowny człowiek, wspaniały szef, rewelacyjny dydaktyk, oddany pracownik. Kochał Uczelnię całym sercem, traktował ją jak drugi dom (…). Traktował wszystkich z ogromnym szacunkiem, sprawiedliwie, równo. Przyciągał do siebie ludzi, otaczał opieką, wspierał nas i motywował. Wielki mentor, rewelacyjny menadżer. Doktor Palczak był osobą, która potrafiła zaszczepić w nas miłość do nauki i dydaktyki, zapalić do działania. Zawsze znajdował czas na indywidualne rozmowy. Chętnie słuchał, szczerze przeżywał z nami także prywatne problemy i sukcesy

- wspomina dr Palczaka dr hab. inż. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ i Dziekan Kolegium Medycznego.

Człowiek o ogromnym uroku osobistym, charyzmie i niespotykanej kulturze osobistej. Ciągle uśmiechnięty, żartujący. Nikt nie opowiadał dowcipów tak jak on. Potrafił rozbawić do łez nawet podczas trudnych i stresujących sytuacji. Dr Ryszard Palczak uwielbiał uczyć – to była jego pasja i misja. Był dydaktykiem z ogromnym zaangażowaniem. Studenci byli dla niego bardzo ważni. Prowadził zajęcia do samego końca. Zawsze żartował, że emerytura nie jest dla niego, że przy studentach czuje się tak, jakby zawsze miał 20 lat

Uroczystości żałobne rozpoczną się w piątek (19 maja) o godz. 10:30 na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy