Globalny projekt rankingowy U-Multirank powstał w 2014 roku. WSIiZ jest jego częścią od samego początku. W tegorocznej edycji rankingu uczestniczyło aż 2202 uczelni z 96 krajów, a w tym 42 uczelnie z Polski, wśród których znalazła się również Politechnika Rzeszowska.
Znakomity wynik naszej Uczelni w tegorocznym rankingu U-Multirank bardzo nas cieszy. Z wielu powodów. Po pierwsze jest to jeden z najbardziej wiarygodnych międzynarodowych rankingów szkół wyższych. Przypomnę, iż został on opracowany na zlecenie Komisji Europejskiej. Po drugie, z roku na rok w tym rankingu się umacniamy, co jest potwierdzeniem skuteczności naszych działań w wielu obszarach. Po trzecie wreszcie, ranking ten jest znakomitym wspomagającym narzędziem dla kandydatów na studia. Kandydatów tak z Polski, jak i zza granicy. Dla Uczelni o zasięgu międzynarodowym, w której obecnie studiują osoby z ok. 50 krajów świata, jest to bardzo ważne.
-powiedział dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Rektor Uczelni
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zarządzania otrzymała najwyższe noty w 11 podkategoriach, dzięki temu uplasowała się ex aequo na pierwszym miejscu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Podium uzupełniła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (10 najwyższych not).
Podkategorie, w których WSIiZ otrzymał najwyższe noty:
- Inwestycji w cyfrową edukację (Digital education investment)
- Równowagi płci (Gender balance)
- Publikacji interdyscyplinarnych (Interdisciplinary publications)
- Pracowników z tytułem doktora oraz wyżej (Post-doc positions)
- Profesjonalnych publikacji kierowanych do specjalistów w danej dziedzinie (Professional publications)
- Publikacji otwartych – czyli takich, które są dostępne do pobrania bez konieczności zakupu danej publikacji (Open Access Publications)
- Dochodów ze źródeł prywatnych – bez czesnego studentów, dotacji rządowych i grantów instytucji non-profit (Income from private sources)
- Dochodów z rozwoju profesjonalnego: studia podyplomowe i szkolenia (Income from continuous professional development)
- Spin off – form powstałych w wyniku transferu wiedzy uczelni (Spin-offs)
- Programów I stopnia w językach obcych (Foreign language bachelor programmes)
- Odsetka kadry zagranicznej (International academic staff).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.