reklama

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Społeczność LGBT podaje postulaty, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Społeczność LGBT podaje postulaty, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu - Zdjęcie główne

III Marsz Równości w Rzeszowie | foto Michał Toś

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już w sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości pod hasłem „Idziemy po równość”. Swoje postulaty podczas przemarszu wygłoszą przedstawiciele środowisk LGBT, a kierowcy w tym czasie muszą się uzbroić w cierpliwość ze względu na utrudnienia w ruchu.
reklama

Zbiórka uczestników „IV Marszu Równości” jest zaplanowana na 14 lipca na godz. 13:00, a cały pochód wyruszy o godz. 14:00 z Mostu Narutowicza. Następnie zebrani przejdą: ul. Rejtana, al. Kopisto, ul. Kilara, Pl. Śreniawitów ul. Lisa – Kuli, rondem Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzka, aż na teren parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim, gdzie o godz. 16:00 przewidziane jest zakończenie marszu.

Na czele maszerujących będzie duża tęczowa flaga symbolizująca środowiska LGBT, a tuż za niosącymi ją osobami znajdzie się platforma z muzyką i prowadzącymi imprezę drag queens - Kitty Queen i Avrill De Mon. Następnym elementem marszu będą grupy i osoby maszerujące, a całość zwieńczą kolejne flagi-rzeki wyrażające solidarność z Ukrainą oraz społecznością trans.

Wśród postulatów kierowanych przez uczestników marszu jest uchylenie stref anty-LGBT.

Zarówno te przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych", jak i te ordoiurisowe karty przyjęte w celu zablokowania działań pomocowych wymienionych w warszawskiej "Deklaracji LGBT+" opracowanej przez organizację Miłość Nie Wyklucza i podpisanej przez Trzaskowskiego. Protestujemy przeciwko próbom zablokowania i zdelegalizowania samorządowej pomocy ukierunkowanej na społeczność LGBTQIA+

- zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Żądamy rozszerzenia katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową. I konsekwentnego stosowania go wobec osób ze świata polityki, samorządu, organizacji pozarządowych, kościoła, mediów tradycyjnych i społecznościowych. Chcemy także zastąpienia katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO. Żądamy także prostej administracyjnej procedury metrykalnego uzgodnienia płci, na podstawie oświadczenia, bez konieczności wędrówki po lekarzach. A także refundacji operacyjnej korekty płci

- dodają przedstawiciele całego przedsięwzięcia.

Postulaty uczestników rzeszowskiego „Marszu Równości” sięgają jeszcze dalej, ponieważ wśród nich znajduje się równość małżeńska dla osób tej samej płci, włącznie z prawem do adopcji dzieci.

W związku z przemarszem uczestników tej inicjatywy, policja poinformowała o całkowitym zamknięciu dla ruchu niektórych fragmentów ulic, którymi przejdą maszerujący. Funkcjonariusze apelują o stosowanie się uczestników ruchu do poleceń. Póki co nie ma żadnych informacji na temat innych zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, które mogłyby stanąć w kontrze do postulatów uczestników „Marszu Równości”.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama