"Lazurowe Wybrzeże" w Czarnej Sędziszowskiej to nowe, strzeżone kąpielisko, które powstało 25 km od Rzeszowa. Nazwa obiektu pochodzi od koloru wody w akwenie. Oficjalnie otwarcie miało miejsce 23 czerwca 2023 roku.
Nowości na kąpielisku
Gmina Sędziszów Małopolski planuje teraz zakupić nowe elementy wyposażenia, które mają na celu nie tylko zwiększenie komfortu wypoczywających, ale również zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu nad wodą. Toteż ogłoszony został przetarg na dostawę i montaż tzw. małej architektury.Co znajduje się na liście zakupowej? Do 4 kwietnia firmy mogą składać oferty na:
- wykonanie robót ziemnych oraz stóp fundamentowych żelbetowych w celu posadowienia tyrolki,
- dostawa i montaż zjazdu linowego podwójnego wraz z osprzętem,
- dostawa i montaż dwóch pomostów cumowniczych pływających,
- dostawa i posadzenie czterech palm kanaryjskich,
- dostawa i montaż koszy na śmieci,
- dostawa parasoli plażowych hawajskich ze stolikiem (4 szt.),
- dostawa i montaż sześciosegmentowych stojaków na rowery (4 szt.),
- dostawa leżaków plażowych w kolorze beżowym (20 szt.),
- dostawa trzech pięcioosobowych rowerków wodnych z daszkiem (3 szt.).
Na terenie po dawnej piaskowni
Lazurowe Wybrzeże, bo tak je nazwano, powstało na przejętym przez gminę Sędziszów Małopolski terenie, z którego korzystała firma Kruszgeo.
- W tym miejscu zakończona została eksploatacja złoża piasku. W związku, z tym że pojawiła się szansa przejęcia tego obiektu, porozumieliśmy się z Kruszgeo i zamieniliśmy się z tą firmą działkami
- wyjaśniał w rozmowie z Korso Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.
Tak wygląda Lazurowe Wybrzeże z lotu ptaka. Fot. Telewizja Sędziszów Małopolski.
Kąpielisko w Czarnej Sędziszowskiej jest strzeżone. Obok niego powstała przebieralnia, natrysk i ustawione zostały przenośne toalety. Jest też strefa gastronomiczna. Mieszkańcy gminy oraz goście mają również do dyspozycji plażę, a na terenie samego akwenu wyznaczone zostały dwie strefy dla osób, które potrafią pływać i dla tych, którzy nie mają takiej umiejętności. Brodzik jest głęboki na maksymalnie 80 cm, a bardziej zaawansowani pływacy mają do dyspozycji zbiornik o głębokości 2 metrów.
Korzystanie z kąpieliska jest odpłatne, z małym wyjątkiem. Stawki w ubiegłym roku wyglądały następująco: bilet normalny, bez ulg, kosztował 5 zł za osobę dorosłą. Młodzież z legitymacją szkolną musiała zapłacić 2 zł, natomiast dzieci do 7. roku życia mogły korzystać z atrakcji bezpłatnie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.