reklama
reklama

Spał w przybudówce, na łańcuchu, bez wody i jedzenia. Berneńczyk odebrany właścicielowi ze Stobiernej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Spał w przybudówce, na łańcuchu, bez wody i jedzenia. Berneńczyk odebrany właścicielowi ze Stobiernej - Zdjęcie główne

Berneński pies pasterski odebrany właścicielowi ze Stobiernej trafiił do schroniska. | foto KMP Rzeszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnalePolicjanci z komisariatu w Trzebownisku udali się do Stobiernej. Według anonimowego zgłoszenia, na jednej z posesji miał znajdować się pies, który nie miał zapewnionych odpowiednich warunków bytowych. Był zaniedbany, nie miał dostępu do wody i jedzenia. Po wykonaniu niezbędnych czynności berneńczyk trafił do schroniska dla zwierząt.
reklama

Mundurowi z Trzebowniska ustalili, że pies rasy berneńskiej nie miał odpowiednich warunków i był zaniedbany. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu pojechali sprawdzić jego warunki bytowe. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Pies w typie rasy berneński pies pasterski, nie miał dostępu do świeżej wody i jedzenia. Uwiązany był na krótkim łańcuchu.

- Spał w przybudówce, bez odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. Jej podłoże pokryte było odchodami zwierzęcia. Wszystko to wskazywało, że właściciel zwierzęcia nie sprawuje nad nim należytej opieki

- przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. 

Berneńczyk odebrany właścicielowi ze Stobiernej. Fot. KMP Rzeszów

Każdy właściciel zwierzęcia powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ma ono swoje prawa, a jego właściciel obowiązki. Nieodpowiednie sprawowanie opieki skutkuje sankcjami karnymi dla jego opiekuna. Precyzyjnie reguluje to ustawa o ochronie zwierząt. Mówi o tym ustawa z Art. 9, że: „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”.

Ten sam przepis reguluje zasady trzymania psa na tzw. łańcuchu: „Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu." Długość uwięzi nie może być krótsza, niż 3 metry.

- Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5

- przypomina policja. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama