14 listopada (wtorek)
W dniach 14-17 listopada w rzeszowskim Teatrze Maska zobaczycie „Statek Noego”, czyli kolorowy i interaktywny spektakl. Przedstawienie przy użyciu prostych elementów i włóczkowych lalek zwierząt opowie historię Noego i jego niezwykłej podróży. Spektakl w reżyserii Katarzyny Kwalec mogą obejrzeć widzowie mający nawet 1,5 roku. Szczegóły i bilety znajdziecie na stronie internetowej Teatru Maska.
15 listopada (środa)
W środę o godzinie 16:00 z placu Rzeszowskiego Domu Kultury na Staromieściu wyruszy kolejny Staromiejski Spacer Historyczny. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia w Rzeszowie. W ramach projektu organizowane są trasy wytyczone na podstawie uruchomionej w ubiegłym roku Staromiejskiej Ścieżki Historycznej.
16 listopada (czwartek)
Na czwartek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (przy ul. Sokoła 13) na godz. 17:00 zaplanowane jest spotkanie z dziennikarką i reportażystką Krystyną Kurczab-Redlich. Bezpłatne wydarzenie będzie zorganizowane w ramach projektu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”.Tego samego dnia bardzo ciekawe spotkanie czeka seniorów. W Rzeszowskim Domu Kultury (filia Country) w godzinach 9:00 - 13:00 odbędą się warsztaty samoobrony adresowane dla osób w podeszłym wieku. Spotkanie odbędzie się w ramach programu „Bezpieczny Senior” i poprowadzi je Podkarpacka Szkoła Krav Maga. Jak zapowiadają organizatorzy, celem warsztatów będzie aktywizacja oraz zwiększenie świadomości osób starszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w życiu codziennym ze strony oszustów, wyłudzeń („na wnuczka”, „na policjanta”), nauka metod postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa. Zajęcia będą miały formę teoretyczno – praktyczną.
W czwartek w Rzeszowskim Domu Kultury (filia Załęże) odbędą się z kolei rodzinne warsztaty tworzenia ekologicznych obrazów. W ich trakcie uczestnicy poznają sposoby wykorzystania mchu dekoracyjnego, a także wskazówki dotyczące jego zastosowania i pielęgnacji. Ponadto dowiedzą się o zasadach kompozycji przy tworzeniu ekologicznych i nowoczesnych dekoracji. Będzie ekologicznie, rodzinnie, twórczo i aktywnie. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00 w RDK przy ul. Księdza Jana Strączka 12.
17 listopada (piątek)
W piątek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką, scenarzystką i lekarką Katarzyną Bereniką Miszczuk. To współzałożycielka Wydawnictwa Mięta, która pierwszą powieść pt. „Wilk” napisała już w wieku piętnastu lat. Znakiem rozpoznawczym autorki jest nieoczywista mieszanka literackich światów, niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Miszczuk sięga po fantasy, science fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt powieści oraz opowiadań. Spotkanie jest zorganizowane w ramach projektu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”.Na godz. 17:30 zaplanowany jest z kolei start spotkania z Robertem Żurakowskim, pochodzącym z Zakopanego reżyserem filmu pt. „Śniła mi się Połonina”. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Integracyjnej w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie (przy ulicy Krakowskiej 289). Po prelekcji z reżyserem odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Śniła mi się Połonina”, który opowiada historię twórcy bieszczadzkiego schroniska „Chatka Puchatka”.
W piątek w Rzeszowie wystartuje także wielkie literackie wydarzenie, czyli Świąteczne Targi Książki w galerii Millenium Hall. Będzie to prawdziwe święto dla fanów książek. W dniach 17-18 listopada do Rzeszowa zawitają wydawnictwa, które przygotują premiery i oferty książkowe. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach autorskich, a wśród gości pojawią się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Jacek Fedorowicz, ks. Kazimierz Sowa, Katarzyna Nosowska, Manuela Gretkowska, Artur Andrus i Weronika Marczuk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.