Reklama

Zobacz, jakie zmiany zaszły w rozkładach pociągów Polregio [NOWE ROZKŁADY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

Zobacz, jakie zmiany zaszły w rozkładach pociągów Polregio [NOWE ROZKŁADY] - Zdjęcie główne

Od 12 marca zostają wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od najbliższej niedzieli (12 marca) w rozkładzie jazdy pociągów Polregio zajdą zmiany. Są one bezpośrednim następstwem działań modernizacyjnych Zarządcy Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 10 czerwca bieżącego roku.

Firma POLREGIO obecnie realizuje ofertę, która obejmuje połączenia kolejowe na terenie całego województwa podkarpackiego. Zgodnie z zamówieniem złożonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który organizuje przewozy. Zmianom nie ulegnie ilość oferowanych linii (pozostaje 12). Realizacja połączeń dotyczy pociągów Regio oraz „Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej” (PKA).

Prace modernizacyjne Sanok-Ustrzyki Dolne-Sanok

Warto zaznaczyć iż, od 1 marca bieżącego roku w dni robocze pociągi kursują w relacji Sanok-Ustrzyki Dolne-Sanok (3 pary pociągów). Linie te będą dostępne dla podróżnych do 2 maja (wtorek). Natomiast od 4 maja (czwartek) do 9 czerwca ruch na tej linii zostanie zawieszony. Utrudnienia spowodowane będą pracami remontowymi, które realizowane będą w tym obrębie. Modernizacje poprowadzi Zarządca Infrastruktury Kolejowej PKP PKL, mają one na celu podwyższenie jakości odcinka.

Dodatkowe linie na weekend majowy

Korekty w rozkładzie jazdy przypadają na długi weekend majowy, jednak jak co roku w tym czasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina.

Zamiast pociągu pojedzie autobus

Mając na uwadze prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej na liniach 25, 91 i 101 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ):

  • na odcinku Rzochów -Padew – od 13 III do 27 IV,
  • na odcinku Mielec – Padew – od 28 IV do 9 VI,
  • na odcinku Żurawica Osobowa – Żurawica Rozrządowa – od 13 III do 31 III,
  • na odcinku Przemyśl Główny – Medyka – od 13 III do 30 IV,
  • na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój – od 4 V do 9 VI.
Z uwagi na korektę w rozkładzie jazdy oraz zamknięcia torowe apelujemy do podróżnych, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów. Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych

- zaznacza Polregio.

Rozkłady jazdy od 12 marca:

Dębica-Padew

 

Firma Polregio

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 88 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26%. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy