Reklama

Zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii autobusów miejskich w Rzeszowie. Od kiedy obowiązują?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Rzeszowie

Zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii autobusów miejskich w Rzeszowie. Od kiedy obowiązują? - Zdjęcie główne

Pięć linii autobusów miejskich w Rzeszowie ze zmianami w rozkładach jazdy. | foto Urząd Miejski w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce pięć linii autobusów miejskich w Rzeszowie zmieni swoje rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany dotyczyć będą linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52. Nowe rozkłady wejdą w życie od 1 czerwca 2022 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o skorygowaniu ilości kursów autobusów miejskich w Rzeszowie na liniach nr 13, 17, 34, 35 oraz 52. Zmiany spowodowane są przede wszystkim koniecznością dostosowania czasu jazdy do warunków panujących na drodze. Drugim ważnym powodem jest niska frekwencja na wyżej wymienionych liniach w określonych godzinach.

 

Zmiany nie tylko w weekend i święta, ale też w dni robocze

Na liniach 13, 17 oraz 34 w dni robocze będą o trzy kursy mniej. Sytuacja pozostały dni jest następująca: o 3 kursy mniej w dni robocze szkolne, 9 mniej w dni robocze pozaszkolne, 4 w soboty, a  najwięcej, bo aż 14 w niedziele i święta.

Zupełnie inaczej na linii nr 52, która będzie kursować znacznie częściej. ZTM dodał 4 kursy więcej w dni robocze, w soboty 10, a w niedzielę 6. Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zaczerniu otrzyma pewne udogodnienia po przeprowadzonej ankiecie. Pierwszy przejazd tej linii ruszy o innej godzinie, wszystko to dla potrzeb pracowników firm z ww. Strefy. Dodane zostaną także przejazdy pilotażowe w weekend, które potrwają przez miesiąc. Pierwszy autobus będzie odjeżdżał z Rzeszowa o 5:15. Ostatni w dni robocze o 22:15, a w soboty i niedziele o 21:15.

Nowe, szczegółowe rozkłady jazdy pojawią się na oficjalnej stronie ZTM.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy