Kierowców podróżujących przez Rzeszów czekają spore wyzwania i test cierpliwości. Urząd miasta zapowiedział właśnie realizację nowej inwestycji, która na dłuższy czas zmieni dotychczasowe zasady gry na jednej z kluczowych arterii
Wymiana ciepłociągu. Będzie zmiana organizacji ruchu na al. Batalionów Chłopskich
- zapowiada Urząd Miasta Rzeszowa.
Nowa organizacja ruchu
Jak informuje rzeszowski magistrat, już w najbliższy poniedziałek (29 czerwca) drogowcy rozpoczną kluczowe prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej. Dla kierowców oznacza to jedno - spore roszady w dotychczasowej organizacji ruchu na alei Batalionów Chłopskich. Urzędnicy apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, uważne śledzenie nowego oznakowania oraz dostosowanie się do tymczasowych wytycznych.
Inwestycję realizować będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie. Będzie ona polegała na wymianie sieci ciepłowniczej podwieszonej pod kładką dla pieszych nad al. Batalionów Chłopskich
- informuje Urząd Miasta.
Urząd Miasta Rzeszowa przedstawia dokładny harmonogram zmian, który warto zapamiętać, by uniknąć niespodzianek na drodze. Wszystko rusza już w najbliższy poniedziałek, 29 czerwca, kiedy to rozpocznie się pierwszy etap utrudnień. Przez kilka początkowych dni, dokładnie do 3 lipca, kierowcy poruszający się w obu kierunkach zostaną zmuszeni do korzystania wyłącznie ze skrajnych pasów ruchu pod kładką.
Prawdziwym testem cierpliwości dla zmotoryzowanych będzie jednak kolejny, trwający miesiąc etap. W dniach od 4 lipca do 4 sierpnia nastąpi największa zmiana, ponieważ cały ruch zostanie całkowicie ściśnięty do jednej nitki alei Batalionów Chłopskich. Urzędnicy mocno apelują o czujność, ponieważ w miarę postępu prac drogowcy będą dynamicznie zmieniać strony jezdni dostępne dla samochodów, więc jazda na pamięć absolutnie odpada.
Na sam koniec, czyli w dniach od 5 do 14 sierpnia, robotnicy wejdą w fazę wykończeniową. Wtedy pod kładką zacznie obowiązywać dokładnie taki sam układ jak na samym początku inwestycji - auta ponownie zjadą na zewnętrzne pasy alei. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem miejskich urzędników, już po 14 sierpnia uciążliwe barierki znikną, a w tym miejscu zostanie w pełni przywrócona tradycyjna organizacja ruchu.
Podczas trwania wymiany ciepłociągu wykonane zostaną także prace remontowe i konserwacyjne elementów metalowych konstrukcji kładki pieszej. Te prace przeprowadzi Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w dniach 14-24 lipca. Podczas trwania wszystkich prac (zawiązanych zarówno z wymianą ciepłociągu jak i remontem kładki) kładka będzie dostępna dla pieszych. Będą mogły występować tam tylko krótkotrwałe wstrzymania ruchu
- wyjaśnia rzeszowski magistrat.
Komentarze (0)