Reklama

Zmarł śp. ks. Jacek Zyzak pochodzący z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. We wtorek msza żałobna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: diecezja.rzeszow.pl

Zmarł śp. ks. Jacek Zyzak pochodzący z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. We wtorek msza żałobna - Zdjęcie główne

Zmarł śp. ks. Jacek Zyzak pochodzący z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie | foto diecezja.rzeszow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 grudnia w wieku 57 lat, 36 roku profesji zakonnej i 30 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Jacek Zyzak MS, pochodzący z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. We wtorek, 13 grudnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Data pogrzebu, który odbędzie się w Dębowcu, jeszcze nie jest znana.

Ks. Jacek Zyzak MS urodził się 11 września 1966 roku w Rzeszowie. Chrzest święty, przez który stał się członkiem wspólnoty wierzących, przyjął 9 października w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Łękawicy koło Żywca. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Technikum Elektryczno-Mechanicznym w Rzeszowie. Do egzaminu dojrzałości przystąpił w maju 1986 roku. 

7 września 1986 roku rozpoczął nowicjat pod kierunkiem mistrza ks. Fryderyka Przybycienia MS. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1987 roku w Dębowcu na ręce prowincjała ks. Adolfa Grotkowskiego MS, profesję wieczystą zaś 7 września 1991 roku, również w Dębowcu, wobec przełożonego generalnego ks. Ernesta Corriveau MS. 16 maja 1992 roku przyjął diakonat z rąk biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Jana Styrny. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w 1993 roku na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. 15 maja 1993 roku w sanktuarium w Dębowcu ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Kazimierz Górny udzielił mu święceń prezbiteratu. 

Po święceniach kapłańskich rozpoczął posługę w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kobylance jako duszpasterz i katecheta. Następnie w latach 1995–1998 był duszpasterzem i katechetą w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, a od roku 1996 także wikariuszem parafii. W sierpniu 1998 roku rozpoczął pracę duszpasterską w Czechach. Posługiwał najpierw przez kilka miesięcy w Železnym Brodzie, a następnie w latach 1998 – 2000 w Bozkovie. W latach 2000 – 2009 był proboszczem w Mladej Vožicy. Od 2009 roku aż do śmierci był proboszczem w Mělníku i okolicznych parafiach (Medonosy, Mělník-Pšovka, Šemánovice, Vysoka u Mělníka i Záboří).

Zmarł po krótkiej chorobie w 57 roku życia, 36 roku profesji zakonnej i 30 roku kapłaństwa. We wtorek, 13 grudnia br. o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Data pogrzebu, który odbędzie się w Dębowcu, jeszcze nie jest znana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy