Reklama

Zmarł ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: diecezja.rzeszow.pl

Zmarł ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego - Zdjęcie główne

Zmarł śp. ks. dr hab. Andrzej Garbarz, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego | foto diecezja.rzeszow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 12 grudnia 2022 r. w 70 roku życia i 45 roku kapłaństwa zmarł śp. Ksiądz Prałat dr hab. Andrzej Garbarz, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W środę (14 grudnia) w Jaśle: o godz. 13.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (ul. Św. Jana z Dukli 4) została odprawiona Msza św. pogrzebowa, a po niej nastąpił pochówek na cmentarzu komunalnym w Jaśle przy ul. Mickiewicza. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Biskup Ordynariusz Jan Wątroba.

W intencji śp. Księdza Prałata Andrzeja będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego dnia 16 grudnia br. (piątek) o godz. 18 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Ksiądz Prałat dr hab. Andrzej Garbarz, urodził się 31 sierpnia 1953 r. w Jaśle jako syn Jana i Katarzyny Pec. Egzamin dojrzałości złożył w 1972 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie odbył studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze przemyskiej z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka w dniu 4 czerwca 1978 r.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

  • 01.07.1978 – 30.06.1981: wikariusz parafii w Kańczudze
  • 01.07.1981 – 08.07.1984: wikariusz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie
  • 09.07.1984 – 30.07.1985: wikariusz parafii katedralnej w Przemyślu
  • 01.10.1985 – 30.06.1988: studia specjalistyczne z teologii moralnej na ATK w Warszawie
  • 01.07.1988 – 01.08.1989: wikariusz i współpracownik domu rekolekcyjnego w Jarosławiu
  • 02.08.1989 – 22.08.1990: katecheta w Przemyślu
  • 23.08.1990 – 13.09.1992: dyrektor administracyjny WSD w Przemyślu
  • 14.09.1992 – 24.08.1993: wykładowca teologii moralnej w WSD w Przemyślu
  • 25.08.1993 – 24.08.1998: wicerektor WSD w Rzeszowie
  • 25.08.1998 – 16.03.2009: dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie
  • Od 2009 r. – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy