Urząd Miasta Rzeszowa czeka na odpowiednią ustawę i w przyszłym tygodniu poinformuje mieszkańców o tym, gdzie i kiedy należy się zgłosić z odpowiednią dokumentacją. Węgiel zakupiony przez miasto zostanie przetransportowany do Elektrociepłowni Rzeszów. Stamtąd trafi bezpośrednio do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, punktu sprzedaży surowca na ulicy Sikorskiego.
Sejm uchwalił ustawę węglową, która przewiduje kupno węgla po cenie 1500 zł za tonę i sprzedaż mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2000 zł. Różnica polega na pokryciu kosztów logistycznych. - Ustalane są miejsca przywozu węgla. Część samorządów czeka na wejście w życie ustawy, dlatego proces redystrybucji w praktyce rozpocznie się dopiero w przyszłym tygodniu. - informuje Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.
Do ratusza wpłynęło 258 zgłoszeń na 623,5 tony węgla typu ekogroszek, groszek, orzech i kostka. Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber przypomniał o działaniach rządu w zakresie dostaw i obniżenia cen surowców.
– Podjęliśmy szereg inicjatyw, które miały po pierwsze zapewnić dostępność do węgla oraz innych źródeł energii, które przez nałożone sankcje na Rosję zostały zakłócone, a po drugie obniżyć, na ile to możliwe, ceny wszystkich nośników energetycznych.
- mówił Rafał Weber.
Według szacunków Ministerstwa Klimatu i Środowiska gospodarstwa domowe wykorzystują średnio ok. 3 ton węgla w sezonie zimowo-jesiennym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.