Już 7 kwietnia Polacy oprócz prezydentów, burmistrzów oraz wójtów wybiorą radnych miejskich, gminnych i powiatowych, a także przedstawicieli sejmików wojewódzkich. Do 22 lutego można zgłaszać komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych. Pięć dni później, 27 lutego, zostaną powołane terytorialne komisje wyborcze.
Komitety już zarejestrowane
Krajowe Biuro Wyborcze w Rzeszowie podało listę zarejestrowanych komitetów wyborczych z siedzibą w Rzeszowie.Są to:
- KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa - pełnomocnikiem wyborczym jest Krystyna Stachowska.
- KWW Emanuel Mackiewicz Czas na Zmiany - pełnomocnikiem wyborczym jest Tomasz Kwoka
- KWW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa - pełnomocnikiem wyborczym jest Artur Roman Polakiewicz
- KWW Koalicja Odnowy Podkarpacia - pełnomocnikiem wyborczym jest Kazimierz Jaworski
- KWW Wspólnota Samorządowa Podkarpacia - pełnomocnikiem wyborczym jest Ewa Maria Śliwa
- KWW W Trosce o gminę Rakszawa - pełnomocnikiem wyborczym jest Sylwia Magdalena Znamirowska
- KWW Konfederacja Dla Podkarpacia - pełnomocnikiem wyborczym jest Ryszard Henryk Cieliński
- KWW Konfederacja dla Samorządu - pełnomocnikiem wyborczym jest Tomasz Sebastian Lęcznar
- KWW Kamil Guzek - pełnomocnikiem wyborczym jest Łukasz Daniel Morawski
Łącznie wszystkich komitetów z powiatu rzeszowskiego jest 156. Zachęcamy do zapoznania się przed nadchodzącymi wyborami. Ich pełna lista znajduje się TUTAJ
Najwięcej komitetów wyborczych zarejestrowano w Krośnie - 216. W przemyskiej delegaturze zgłoszono 198 komitetów, a w tarnobrzeskiej 154. Daje to razem łącznie z rzeszowskimi komitetami liczbę 724 komitetów zarejestrowanych na Podkarpaciu.
W marcu poznamy obwody głosowania
4 marca nastąpi utworzenie obwodów głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów, oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów.Najpóźniej 8 marca nastąpi podanie do wiadomości publicznej, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach dostosowanych do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika.
5 kwietnia cisza wyborcza
5 kwietnia o godz. 24 nastąpi zakończenie kampanii wyborczej i rozpoczęcie ciszy wyborczej. 7 kwietnia od godz. 7:00 do 21:00 pracować będą lokale wyborcze. Druga tura wyborów odbędzie się – tam, gdzie będzie taka potrzeba – dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.