System ratownictwa medycznego w województwie podkarpackim przechodzi istotne zmiany. Władze regionu systematycznie analizują czas dotarcia karetek do pacjentów oraz liczbę wyjazdów, by zapewnić mieszkańcom jak najlepszą opiekę medyczną.
Priorytet dla bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo mieszkańców to dla mnie priorytet, dlatego tak wiele uwagi poświęcam tematom ochrony zdrowia i wzmocnieniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zależy mi na zapewnieniu szybkiej i skutecznej pomocy potrzebującym przez profesjonalne zespoły dysponujące nowoczesnym sprzętem. Nowe karetki to także odpowiedź na większe zapotrzebowanie przy starzejącym się społeczeństwie
- mówi Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.
Nowe zespoły ratownictwa medycznego
Nowe karetki pogotowia rozpoczęły pracę w Głogowie Małopolskim (16 godzin na dobę), Przecławiu (całodobowo) oraz Szyperkach w gminie Jarocin (12 godzin dziennie). Dodatkowo zespoły w Dębicy i Sieniawie wydłużyły czas pracy do 24 godzin na dobę.
foto erzy Żygadło/PUW
System ratownictwa medycznego w liczbach
Obecnie na Podkarpaciu działa już 104 zespołów ratownictwa medycznego, w tym 14 specjalistycznych i 90 podstawowych. W 2024 roku dyspozytorzy medyczni odebrali ponad 224 tysiące połączeń, z czego ponad 18 tysięcy stanowiły zgłoszenia fałszywe. Średni czas oczekiwania na połączenie z numerem 999 wynosi zaledwie 5 sekund, a dyspozytor potrzebuje średnio 2 minuty i 47 sekund na obsługę zgłoszenia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.