Reklama

Wiadomo już, jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wiadomo już, jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa - Zdjęcie główne

Zakończyły się ankiety na temat atrakcji, które powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzeszowie coraz głośniej mówi się o budowie parku wodnego. Do 31 marca mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły dotyczące atrakcji, które miałyby znaleźć się w aquaparku. Dzięki systemowi ankietowemu wybrano kilka opcji. Inwestycja planowana jest w rejonie ulicy Welca na osiedlu Staromieście.

Mieszkańcy wypełnili blisko 2,7 tysiąca ankiet, które dotyczyły budowy parku wodnego w Rzeszowie, ponad 96 procent było pozytywnych. Najchętniej głosowali rzeszowianie w przedziale wiekowym od 31 do 45 lat. Wyrażali oni chęć odwiedzin atrakcji znajdujących się w parku nawet kilka razy w miesiącu.

Park wodny ma być inwestycją wspólną

Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego mieszkańcy brali jak najszerszy udział. Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone

- zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zbieranie wniosków trwało około miesiąc 

W piątek zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z aquaparku. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście. Konsultacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: łącznie złożono aż blisko 2,7 tys. ankiet.

Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy Rzeszowa pozytywnie odbierają chęć miasta do budowy tego typu obiektu rekreacyjnego. 96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną

- podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Najbardziej oczekiwane atrakcje 

Najbardziej oczekiwaną atrakcją dla ankieterów zdaje się być zjeżdżalnia wodna. Zaraz potem mieszkańcy postawili na strefę dla dzieci, wraz z saunami, a nieco później strefę SPA i fitness. Wspomnieli także o części rehabilitacyjnej oraz gastronomicznej. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

Wszystko wskazuje również na to, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością. Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać rzeszowski park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczali by do parku wodnego nawet do kilku razy w tygodniu

- podsumowuje Dariusz Urbanik.

Spotkanie podsumowujące

Spotkanie, która ma być zwieńczeniem konsultacji na temat rzeszowskiego parku wodnego odbędzie się dziś (4 kwietnia) w siedzibie Urban Lab Rzeszów przy ulicy 3 Maja 13. Konsultacja rozpoczną się o godzinie 17 i potrwają do 19.Spotkanie będzie miało charakter dyżuru: każdy może przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl.

W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy