Reklama

Warsztaty, pokazy i zajęcia w Rzeszowie dla dzieci na feriach. Jakie atrakcje czekają w mieście? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Warsztaty, pokazy i zajęcia w Rzeszowie dla dzieci na feriach. Jakie atrakcje czekają w mieście? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Instytucje kulturalne zapraszają do udziału w warsztatach i zajęciach w swoich placówkach | foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ferie zimowe pomimo braku śniegu nie muszą być nudne. Dla dzieci i młodzieży miasto Rzeszów przygotowało wiele atrakcji, które postarają się przyjemnie spożytkować ten czas. Instytucje kulturalne zapraszają do udziału w warsztatach i zajęciach w swoich placówkach. Zobaczcie, co się będzie działo.

Od poniedziałku, 16 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieci i młodzież czeka dużo atrakcji. Kreatywne warsztaty, edukacyjne zajęcia, ciekawe pokazy - warto będzie wysłać swoją pociechę na któreś z nich. 

Jeśli zdecydowaliśmy się na wypoczynek w mieście, przygotowaliśmy propozycje do ciekawego spędzania wolnego czasu.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia organizowane w czasie ferii zimowych pod hasłem "Ferie jak z bajki". W programie: warsztaty literacko-plastyczne, spotkania z ciekawymi osobami oraz bajkowymi bohaterami, głośne czytanie, zajęcia warsztatowe z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości i wiele innych. 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie: Filia nr 3 ul. Krzyżanowskiego 6 zaprasza w godzinach otwarcia biblioteki: Kącik dla najmłodszych czytelników, ich rodziców lub opiekunów - gry planszowe, puzzle, kolorowanki, bloki rysunkowe, kredki. Dla młodzieży - gry planszowe IPN: Reglamentacja, Kolejka: Ogonek, 303 – bitwa o Wielką Brytanię, Pamięć ’39, 111- Alarm dla Warszawy, ZnajZnak – Monte Cassino, W obronie Lwowa. 

Pełna rozpiska wydarzeń "Ferie jak z bajki" znajdują się TUTAJ

18 stycznia 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6 zaprasza dzieci w wieku 8-14 lat na warsztaty krawieckie "
Filcowe cudeńka" Godz. 11.00: W programie projektowanie i szycie broszek oraz breloczków z filcu Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Szczegóły na wimbp.rzeszow.pl

Rzeszowski Dom Kultury filia Mieszka I zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty zabawkarskie - bezpłatny cykl warsztatów tematycznych pod nazwą “Na Mieszka nuda nie mieszka”. Dwugodzinne warsztaty odbywać się będą w pierwszym i drugim tygodniu ferii w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 10:00 do 12:00. 

Warsztaty graficzne - malowanie ubrań w Rzeszowskich Piwnicach. Nadaj ubraniom nowe życie! - to nie reklama produktu do prania a zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach malowania ubrań! Jeśli masz kurtkę jeansową, spodnie, torbę czy kurtkę z ekoskóry to świetnie się składa, będziesz mógł na nich własnoręcznie namalować wybrany przez siebie wzór i stworzyć oryginalną część garderoby. - Zapewniamy potrzebne materiały - farby, pędzle oraz szablony różnej tematyki m.in. kwiaty, zwierzęta, postaci z bajek Disneya. - zapraszają Rzeszowskie Piwnice. Czas trwania: 5h w godz. 10:00 - 15:00. Wiek uczestników: +14 lat. Wejściówki: LINK

20 stycznia

Rzeszowski Dom Kultury filia Mieszka I zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatny cykl warsztatów tematycznych. Warsztaty muzyczno-ruchowe "Zimowe rytmy" - Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 5 stycznia 2023 roku telefonicznie pod numerem 573 143 350, od poniedziałku do czwartku w godzinach 17:00-19:00.

Warsztaty ceramiki artystycznej w Rzeszowskich Piwnicach. Godz 15:00 - 17:00. Ceramika jest świetną zabawą dla dzieci oraz możliwością wyrażenia artystycznych talentów dorosłych. Prowadzący zajęcia Wojciech Klęsk z Warsztatu ceramiki chętnie opowie o swoich doświadczeniach z poszukiwania gliny i o tym jak była używana w domu jego dziadków. Uczestnicy przygotują wyroby ceramiczne ozdobione polskimi i ukraińskimi motywami ludowymi. Na zajęciach wykonamy prace z czerwonej gliny, które po wysuszeniu zostaną wypalone. Wejściówki: LINK

21 stycznia

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza dzieci i młodzież wraz z Dziadkami na kolejne warsztaty plastyczne pod hasłem "Babciu i Dziadku, namaluj coś ze mną"! 21 stycznia o godzinie 10:00 (górna sala BWA) - Zapraszamy, aby wspólnie podczas kreatywnych działań, uczcić wyjątkowy dzień Babci i Dziadka. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały. 

23 stycznia

Warsztaty etniczne "Na indiańskim szlaku".  Rzeszowski Dom Kultury filia Mieszka I zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat.
Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 5 stycznia 2023 roku telefonicznie pod numerem 573 143 350, od poniedziałku do czwartku w godzinach 17:00-19:00.

28 stycznia

Warsztaty fotograficzne w Rzeszowskich Piwnicach. Warsztaty fotograficzne poprowadzi Paweł Olearka, podzielone będą na dwie grupy wiekowe - młodszą i starszą. W obu przypadkach uczestnicy będą korzystać z ciemni fotograficznej.

Warsztaty luksografii - czyli fotografie bez użycia aparatu fotograficznego.
Uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się, na czym polega technika fotograficzna - luksografia oraz poznać jej historię. Na spotkaniu będzie możliwość samodzielnego wykonania prac w technice fotograficznej bez użycia aparatu. Zostaną zaprezentowane różne kreatywne i ciekawe sposoby na uzyskanie własnych, unikatowych fotografii. Technika fotograficzna luksografia, w której obraz powstaje na materiale światłoczułym najczęściej papierze fotograficznym bez użycia aparatu, powstaje w ciemni, przez ułożenie przedmiotów na podłożu światłoczułym, a następnie naświetlenie tego materiału, wywołanie i utrwalenie. Nie jest to skomplikowana technika, większość czasu spędzimy w ciemni, przy oliwkowo – czerwonym świetle. W trakcie warsztatów powstaną obrazy graficzne, abstrakcyjne, ilustracyjne.

Grupa młodsza: wiek: 7 - 14 lat, godziny: 9:30 - 12:00. 

Grupa starsza wiek: 15+, godziny: 13:00 - 18:00.

Warsztaty z fotografii analogowej.
Aparaty analogowe przeżywają swój renesans, jeszcze trzydzieści lat temu wszyscy fotografowali na filmach, dziś dominuje fotografia cyfrowa, a analogowa staje się elitarną formą utrwalania rzeczywistości, przez to bardziej atrakcyjną. Jest alternatywą dla osób znużonych perfekcją i pewną bezdusznością obrazu cyfrowego. Dzięki warsztatom można poznać nieco tajemniczy i nie do końca przewidywalny świat fotografii oparty na procesie chemicznym.

29 stycznia

Czeka nas finał WOŚP w Rzeszowie. Odsyłamy do naszego artykułu: LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy