Program „Nakręć się na przyszłość” ma za zadania przygotować młodych ludzi do wyboru jednego z ponad stu różnych zawodów w branży kreatywnej w Polsce. Warsztaty odbędą się w siedmiu województwach, w tym także na Podkarpaciu. Młodzi ludzie w wieku 18-26 lat mają czas na zgłoszenie do 31 maja.
Na czym będą polegały warsztaty? W czasie każdego ze spotkań zaproszeni uczestnicy poznają tajniki pracy na planie filmowym, rodzaje zawodów w branży oraz zostaną zaangażowani w stworzenie namiastki własnej produkcji filmowej pod okiem doświadczonych specjalistów. Warto zaznaczyć, że udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.
Przemysł audiowizualny w Polsce oferuje młodym okazję do znalezienia wyjątkowej pracy. Rosnąca liczba różnorodnych produkcji filmowych i telewizyjnych generuje zapotrzebowanie na nowych pracowników. Dlatego nie tylko zachęcamy młodych ludzi, ale też wspólnie z Netflixem otwieramy im praktyczne możliwości wejścia do branży filmowej. Już zeszłoroczna edycja projektu pokazała ogromne zainteresowanie – z blisko tysiąca zgłoszeń wybraliśmy 140 młodych, ambitnych osób z całej Polski, które mogły rozwinąć swoje umiejętności, nawiązać wartościowe kontakty i lepiej wybrać wymarzony zawód w branży filmowej
- podkreśla Irena Strzałkowska, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.
Warsztaty w województwie podkarpackim odbędą się w dniach 12-14 lipca. Ponadto młodzi ludzie będą mieli szanse także w województwach: podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, opolskim, lubuskim i wielkopolskim. Spośród zgłoszeń na warsztaty w tej edycji ponownie zostanie wybranych 140 uczestniczek i uczestników, po 20 w każdym województwie. Nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów. Dodatkowo we wszystkich lokalizacjach pojawi się CINEBUS – profesjonalne mobilne studio filmowe, gdzie uczestnicy będą mogli nadzorować proces tworzenia swojego filmu, od początku zdjęć aż do postprodukcji.
Produkcja filmowa i serialowa to niezwykle szybko rosnąca część polskiej gospodarki, odkrywająca nie tylko nowe talenty kreatywne, ale też tworząca nowe miejsca pracy w różnych zawodach. To ekscytująca i perspektywiczna droga kariery dla młodych ludzi. Dlatego cieszymy się, że razem z KIPA możemy znowu ułatwiać start w tej branży młodzieży z różnych części naszego kraju
- mówi dodaje Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Europie Środkowo-Wschodniej w Netflixie.
Aby się zgłosić, należy do 31 maja do godz. 12:00 wypełnić formularz na stronie KIPA. Do formularza należy dołączyć dwuminutowy film, opisujący motywację do podjęcia pracy w branży filmowej. Informacja o zakwalifikowaniu się na warsztaty zostanie ogłoszona do 12 czerwca. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów, Netflix ufunduje stypendium umożliwiające udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie w październiku tego roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.