reklama

"W tym wieku nie powinno wsiadać się za kółko". Mieszkańcy o wypadku na zaporze [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Maciej Prokop

"W tym wieku nie powinno wsiadać się za kółko". Mieszkańcy o wypadku na zaporze [ZDJĘCIA - WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Miejsce wypadku | foto Maciej Prokop

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościNie milkną echa po wczorajszym śmiertelnym wypadku na rzeszowskiej zaporze. Wielu mieszkańców twierdzi, że w pewnym wieku nie powinno podejmować się jazdy samochodem. Przypomnijmy, wypadek spowodował 84-latek który zasłabł podczas jazdy
reklama

Tragiczne wydarzenie na rzeszowskiej zaporze wstrząsnęło mieszkańcami. Wczorajszy śmiertelny wypadek ponownie wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa na drogach i wieku kierowców. Wielu uważa, że w pewnym momencie życia zdolność do prowadzenia pojazdu powinna być ponownie weryfikowana. Przypomnijmy, że sprawcą zdarzenia był 84-letni mężczyzna, który zasłabł za kierownicą, tracąc panowanie nad autem.

Komentarze mieszkańców

Wielu mieszkańców uważa, że w podeszłym wieku zdolność do prowadzenia pojazdu powinna być regularnie kontrolowana, aby zapobiegać tragicznym wypadkom. Niektórzy sugerują wprowadzenie obowiązkowych badań lekarskich dla seniorów, które określałyby, czy nadal mogą bezpiecznie kierować samochodem. Inni jednak podkreślają, że wiek sam w sobie nie powinien decydować o uprawnieniach do jazdy, a kluczowe są indywidualne predyspozycje zdrowotne.

reklama

W tym wieku nie powinno się już kierować. Jest się zagrożeniem dla siebie samego, ale również dla innych uczestników ruchu

- komentuje pani Monika.

Obowiązkowe badania lekarskiego dla wszystkich osób powyżej 60 rou życia jak chcą prowadzić i tyle

- kwituje pan Bogdan.

Poniżej prezentujemy filmik z miejsca wypadku.

 

Badania kierowców po 70 roku życia

Wiele osób postuluje wprowadzenie obowiązkowych badań lekarskich dla kierowców po 70. roku życia, aby ocenić ich zdolność do bezpiecznej jazdy. Regularne kontrole mogłyby pomóc w wykrywaniu problemów zdrowotnych, takich jak pogorszenie wzroku, refleksu czy choroby mogące wpływać na prowadzenie pojazdu. Przeciwnicy tego pomysłu argumentują jednak, że wiek nie zawsze oznacza obniżenie sprawności, dlatego decyzja powinna zależeć od indywidualnych predyspozycji, a nie sztywnej granicy wieku.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo