Organizatorom w szczególności zależy na odbudowanie relacji społecznych po długotrwałym czasie pandemii, która globalnie wpłynęła na znacznie większy odsetek smutku i depresji wśród ludzi niż miało to miejsce w ciągu ostatnich lat. Celem nadrzędnym Podkarpackiego Kongresu Kobiet w 2022 roku jest budowanie relacji społecznych i zawodowych poprzez uzyskanie równowagi psychofizycznej.
- Celem nadrzędnym Podkarpackiego Kongresu Kobiet jest szerzenie współpracy zbudowanej na wartościach, empatii i sieciowanie środowisk. W szczególności zależy nam na poruszeniu tematów ważnych obecnie w życiu społeczno-gospodarczo-zawodowym.
- podkreśla Patricia Mitro, organizatorka Kongresu.
Podkarpacki Kongres Kobiet – Lojalność, Wsparcie, Kobiecość będzie to w szczególności wydarzenie life-coachingowe, którego głównym elementem będzie sieciowanie kobiet, nawiązywanie relacji współpracy, nabywanie nowych kompetencji i umiejętności. Wydarzenie będzie mieć również charakter edukacyjny poprzez podejmowanie tematów kobiecych. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pań, tych z dużych i małych miast, niezależnie od poglądów, wieku czy zawodu.
W szczególności uczestniczkami będą mieszkanki Rzeszowa i regionu pełniące różne role społeczne: matki, córki, wnuczki, społeczniczki, aktywistki, bizneswoman, kobiety pracujące i wiele innych.
- To wyjątkowe wydarzenie organizowane od wielu lat z kobietami i dla kobiet. Kongres kierujemy do wszystkich pań - córek, matek i babć, do kobiet o różnych zawodach, aspiracjach i marzeniach, znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych. Zapraszamy na nie kobiety z każdego zakątka Podkarpacia i nie tylko.
- zaprasza Podkarpacka Rada Programowa Kobiet.
- Nasze wydarzenie to doskonała platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy, to czas i miejsce, w którym kobiety znajdą wsparcie oraz inspirację do działania i rozwiązywania trudnych życiowych sytuacji. W programie wiele interesujących paneli, wyjątkowe prelegentki, które będziemy wam przedstawiać cyklicznie.
- czytamy na stronie PRPK.
"TAK dla in vitro"
Małgorzata Rozenek-Majdan pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "TAK dla in vitro". Temat ten jest niezwykle bliski prywatnie i w działalności społecznej stąd skierowane do niej zaproszenie na tegoroczne wydarzenie.
W piątek ruszyła zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim "TAK dla in vitro", dotyczącym przywrócenia finansowania tej metody w Polsce. W ciągu trzech miesięcy inicjatorzy planują zebrać 100 tys. podpisów.
- W latach 2013-2016 mieliśmy świetny program dofinansowania metody in vitro przez państwo, był on pokazywany jako wzór w innych krajach. W 2016 roku, decyzją ministra Radziwiłła, został wycofany. Postawiono wtedy na wspieraną przez środowiska katolickie naprotechnologię, która okazała się kompletnym fiaskiem
- mówiła w porannym programie na antenie TVN24.pl Małgorzata Rozenek-Majdan.
Prowadząca "Dzień dobry TVN" od dawna angażuje się w walkę o przywrócenie finansowania tej metody. Jak podkreśla, trzykrotnie została matką dzięki procedurze in vitro. We "Wstajesz i wiesz" wyjaśniła, że do przywrócenia w Polsce Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego, czyli in vitro, niezbędne jest zebranie pod projektem 100 tysięcy podpisów. - Musimy zrobić to w ciągu trzech miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia zbiórki, czyli od dzisiaj - podkreśliła Rozenek-Majdan, dodając, że wolontariusze już w tej chwili prowadzą intensywne działania. W nadchodzących tygodniach będą jeździć po całej Polsce i zbierać podpisy.
- Podczas kongresu odwiedzić będzie można kilkanaście stoisk z produktami prokobiecymi z wysokojakościowymi produktami. Kongres prowadzić będzie wyjątkowa dr Agnieszka Buk Adiunkt Uniwersytetu Rzeszowskiego, wiceprezes Stowarzyszenia EKOS, Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie oraz członkini Rzeszowskiej Rady Kobiet. Jej wybór do tej roli był oczywisty, a dlaczego zobaczycie Państwo już w sobotę.
- zachęca Patricia Mitro.
Podkarpacki Kongres Kobit odbędzie się w sobotę w Rzeszowie w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83.
Harmonogram przedstawia się następująco:
Panel nr 1: 10:00-11:15
- Rola kobiet w życiu publicznym
- Moderatorka: Anna Pięta- Szawara
- Prelegentki: Jolanta Kaźmierczak, Elżbieta Łukacijewska, Patricia Mitro, Alena Myrda, Mirka Gorazd
- Panel nr 2: 11:15 – 12:30
Panel dyskusyjny „Kryzys humanitarny i fala uchodźstwa – co możemy zrobić jako Europa”
- Moderatorka: Anna Siewierska-Chmaj- moderatorka
- Daria Chmielewska, Orystlava Sydorchuk, Joanna Lasko
Pokaz mody 12:30-12:45 Gabriela Tomaka- Ząbek.
12:45– 13:30 Przerwa.
Panel dodatkowy (13:15 – 13:45)
- Invitro – szansa na macierzyństwo i szczęśliwą rodzinę
- Elżbieta Łukacijewska wraz z Małgorzata Rozenek- Majdan
Panel nr 3: 13:45 – 14:45. Panel dyskusyjny „Kobieta Innowacyjna”
- Moderatorka: Karolina Winiarska
- Kelli Wróbel, Małgorzata Skawińska, Lucyna Kuźniar-Lasota, Gabriela Tomaka- Ząbek
Panel nr 4: 14:45 – 15:45. Siostrzeństwo kobiet w działaniu – rola rad kobiet
- Justyna Białczak- moderatorka
- Elżbieta Piejko, Monika Lach, Laura Starowiejska, Dorota Konieczna-Herdzik, Magdalena Koryl
Na wydarzenie organizatorzy serdecznie zapraszają również mężczyzn w tym samorządowców, działaczy, aktywistów bowiem świat może iść do przodu a my się rozwijać również dzięki mężczyznom.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.