Reklama

W Rzeszowie zostanie posadzone kolejne pół tysiąca drzew. Będzie więcej zieleni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta Konrada Fijołka w Rzeszowie będzie przybywać drzew. W ubiegłym roku w mieście posadzono ponad 1300 drzew. Ze względu na to, iż miasto ciągle się rozwija cierpią na tym tereny zielone. Miasto w ten sposób chce postawić na więcej zieleni w urbanistyce Rzeszowa.

W ubiegłym roku na zlecenie urzędu miasta posadzonych zostało ponad 1300 drzew. Wśród nich było prawie 500 drzew dużych. Posadzone zostały m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na osiedlach Krakowska Południe, Baranówka oraz przy rzeszowskich ulicach.

Rzeszów stawia na proekologiczne akcje 

W mieście organizowane są także akcje społeczne, które mają na celu sadzenie nowych roślin w obrębie miasta. Jednym z takich proekologicznych przedsięwzięć była akcja, którą przeprowadziła firma Deloitte. W październiku ubiegłego roku uczciła przyjęcie tysięcznego pracownika tysiącem nowych drzew w Rzeszowie. Graby pospolite, klony jawory, lipy drobnolistne pracownicy firmy posadzili w rejonie ul. Krogulskiego na osiedlu Staromieście. Z kolei podczas akcji jak np. „Czyste, zielone miasta” przy ul.
Jarowej (os. Zwięczyca) pojawiło się, także w październiku ubiegłego roku, 200 nowych drzew, głównie dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.

Przetarg jest już gotowy 

W tym roku nasadzenia drzew będą kontynuowane. Zwycięzca pierwszego przetargu będzie miał za zadanie dostarczenie i posadzenie 500 dużych drzew. Przetarg jest już przygotowany. Wybrane zostały drzewa rodzimych gatunków, m in. graby pospolite, klony pospolite, dęby szypułkowe, lipy drobnolistne oraz gatunki mające na celu wzbogacenie bioróżnorodności, m. in. grujecznik japoński, świdośliwa czy ambrowiec amerykański.

Drzewa sadzone będą m.in. w parku Papieskim, na terenach rekreacyjnych przy ul. Staszica i Kustronia, w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta

- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta.

Wytypowano już miejsca nasadzeń nowych drzew

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie zdecydował już, gdzie pojawią się nowe nasadzenia. Drzewa posadzone zostaną m.in. przy Krajobrazowej, Podkarpackiej, Lubelskiej, al. Rejtana, na terenie projektowanego placu zabaw przy ul. Myśliwskiej (osiedle Miłocin Św. Huberta), a także na terenie psiego parku przy ul. Ornej. Pojawią się również na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym przy ul. Staszica, na terenie rekreacyjnym przy ul. Kustronia i w Parku Papieskim. Na te nasadzenia w budżecie miasta jest przygotowany milion złotych. Wykonawca zadania na posadzenie drzew będzie miał czas do końca listopada br. Następnie przez kolejne dwa lata drzewa zostaną objęte gwarancją oraz pielęgnacją przez wykonawcę.

To nie jedyne nasadzenia przygotowane na ten roku w Rzeszowie. W ramach kolejnych posadzonych zostanie ponad 500 drzew.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy